Zvezdin fudbaler u afričkih Top 10: ''Više od pola lige je osetilo nemilosrdnost Bena pred golom''

utorak 30.06.2020.
16:26
Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Zvezda ponosna na svog najboljeg strelca.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

U iščekivanju početka priprema za sledeću sezonu, Crvena zvezda na svom sajtu pravi rezime još jedne šampionske sezone, a najbolji strelac crveno-belih u proteklih godinu dana bio je El Fardu Ben, koji je u tom periodu postigao 13 golova u Linglong Superligi .

Ali, Zvezda je danas na svom sajtu dala dodatni značaj tom Benovom učinku, jer je izračunato da je Ben u prošloj sezoni ušao u Top 10 najefikasnijih afričkih fudbalera u najvišim rangovima evropskih nacionalnih šampionata.

''Odigrao je 21 meč, a pogađao je protiv: Mačve (3), Radničkog (2), Radnika (2), Voždovca (2), Javora (1), Mladosti (1), Vojvodine (1) i Inđije (1).

Dakle, više od pola lige je osetilo nemilosrdnost Bena u situacijama pred golom.

S obzirom na to da je u timu Vladana Milojevića, a potom i Dejana Stankovića na terenu proveo 1758 minuta, znači da se u strelce upisivao na svakih 135 minuta, a sve to još dobija na važnosti kada se uzme u obzir da Ben nije klasičan napadač'',  ističu na Zvezdinom sajtu, uz tabelu Top 10 afričkih strelaca u Evropi prošle sezone.