Zvezdi tri boda na "Karađorđu", grmeće u Novom Sadu i Humskoj!

sreda 07.03.2018.
19:54

Vicešampion Srbije upisao je četvrtu uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu, pošto je u Novom Sadu savladao Vojvodinu golom koji je El Fardu Ben postigao iz penala o kojem će se pričati.

Beta/Dragan Gojić/Ev

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novi prvenstveni trijumf i zadržali 14 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

Crvena zvezda je u Novom Sadu savladala Vojvodinu rezultatom 2:1 (1:0) a nema nikakve sumnje da će se posle meča polemisati o penalu iz kog je gost stigao do pobedonosnog gola.

Vojvodina: Rockov - Lakićević, Vukasović, Radovanović, Lazarević - Putinčanin, Jovančić, Arsić - Eze, Subotić (od 72' Mesarović), Mihajlović (od 81' Zličić);

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Jovičić, Donald - Srnić (od 85' Adžić), Krstičić, Radonjić (od 87' Račić) - Pešić (od 74' Ben);

Pojedini navijači još uvek nisu zauzeli svoja mesta na stadionu "Karađorđe" a fudbaleri Crvene zvezde već su imali gol prednosti u duelu sa Vojvodinom.

Manje od dva minuta bilo je potrebno gostima da stignu do vodećeg gola. Nakon nešto slabije izvedenog kornera Nemanje Radonjića defanzivci Vojvodine nisu dobro ispucali loptu pa je Nenad Krstičić snažno šutirao sa nekih 20 metara i praktično pripremio teren za Mičela Donalda.

Kapiten crveno-belih bio je budan i pratio kako Emil Rockov odbija loptu, pa je brzom reakcijom i klizećim startom smestio loptu iza leđa golmana Vojvodine za vođstvo Crvene zvezde.

Gol Mičela Donalda možete pogledati OVDE!

Nakon primljenog gola Vojvodina je neko vreme igrala u grču ali je posle desetak minuta postepeno počela da preuzima inicijativu i biva opasna po protivnika.

Već u 11. minutu Eze je probio po desnoj strani i uposlio usamljenog Subotića koji je na drugoj stativi glavom šutirao ali nedovoljno dobro, tako da je Stojković stigao da ga izblokira.

Na sledeću priliku domaći su čekali do 28. minuta. Vujadin Savić je odbio loptu a Lazar Arsić iz prve tukao sa više od 25 metara. Borjan bi verovatno bio savladan ali je lopta završila preko prečke.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Vojvodina je imala tri minuta pre odlaska na odmor. Ponovo je u pitanju bio udarac sa distance ali ovoga puta još opasniji. Milan Borjan je uhvaćen na krivoj nozi, šutirao je bivši napadač Crvene zvezde Stefan Mihajlović ali je lopta završila tik pored desne stative.

Nastavak meča doneo je nova uzbuđenja i još dva gola, po jedan na obe strane.

Zvezda je krenula nešto agresivnije, Milojević je očito skrenuo igračima pažnju na slabiji pristup u prvom poluvremenu pa je igra vicešampiona Srbije izgledala dosta bolje na samom startu.

Prvu dobru priliku u drugom delu videli smo u 65. minutu. Ponovo je bio u pitanju udarac sa distance, ovoga puta je tukao Radonjić, ali je Emil Rockov krajnjim naporom uspeo da sačuva mrežu.

Vojvodina je odgovorila preko Stefana Mihajlovića. Nakon akcije po desnoj strani napadač Vojvodine šutira iz peterca ali nedovoljno dobro pa Milan Borjan uspeva da interveniše.

Sama završnica utakmice donela je veliki broj uzbuđenja. Vojvodina je zaigrala još odlučnije i u 73. minutu potpuno zasluženo stigla do izjednačujućeg gola. Kontranapad je završen golom Vinsenta Ezea!

Nakon izjednačujućeg gola Vojvodine dogodila se i jedna sporna situacija jer je Milan Borjan isprovociran dobacivanjima ljudi sa atletske staze napustio igrališe i krenuo da se obračuna sa nekim ko je dobacivao. Sudija Šegrt pokazao je zbog toga žuti karton golmanu Crvene zvezde.

Očekivalo se da će Zvezda odgovoriti i pokušati da stigne do tri boda ali je Vojvodina delovala odlično i činilo se da će domaći uspeti da osvoje barem bod.

Verovatno bi tako i bilo da u 83. minutu nije dosuđen penal za goste o kojem će se sigurno dosta polemisati. Siguran izvođač najstrože kazne bio je rezervista El Fardu Ben koji je na taj način doneo Zvezdi nova tri boda u domaćem prvenstvu.

Kako je izgledala sporna situacija pogledajte OVDE!

Na kraju pobeda beogradskih crveno-belih a reklo bi se da je Vojvodina na osnovu prikazanog svakako zaslužila bod.

59 Komentara

remedyynwa
Thursday, 08.03.2018
03:01

Ugasiti fudbal u Srb. Nema smisla stvarno. Oteli su Vosi bodove.

Toto Salvatore Riina
00:54

Sto u Humskoj?? Ne shvatam.... Pa njima se to desava iz kola u kolo...a ionako su daleko od prvoplasirane ekipe.

BenkovackiManitas31*
00:31

Pa dajte, zar mislite da je Zvezdi potrebno da namesta kad ima ubedljivo najjaci tim u Srbiji. Penal nije postojao i cista je greska sudije. Mene kao casnig i postenog navijaca sad ovo nervira i volio bi da izgubimo ove bodove jer smo realno zasluzili samo jedan. Jednostavno greska sudije, sta da se radi sada

23:04

Lose smo odigrali nismo zasluzili da pobedimo,i definitivno je da imamo problem sa Pesicem,koji izuzetno los u igru u polju,to sto izmuva po sesnastercu i nekako,ovo ostalo pokazuje da jako neiteligentan fudbaler da je to porazavajuce,Ben koji udje 10 minuta zadrzi tri lopte i odmah tim dobije dubinu.Sta je tu je,idemo dalje,mislim da Miloje i sam vidi sta treba da se kupuje od sledeceg prelaznog roka,ne brinem se ja.A ovi sto ce da kukaju,naravno da ce kukati da zadrze svoja mesta i stolice isto kao sto je radio Terzic.

Piksi G0L iz kornera
22:20

Bravo Zvezdo. Vazna pobeda protiv kvalitetnog protivnika.

Nedeljko Panic
11:39

Cuti, sramota!

13:36

Nemoj tako ovo je mnogo vazna pobeda Zvezde.

Crveno boja ljubavi
22:09

Penal nije,ali sto bi grmeli u Humskoj? Mislim kada se podele bodovi,Radnicki je na maltene isto bodova od Zvezde kao i Partizan.

sef9
22:08

pamtice se samo ova tri boda igra nasa nula i to iz utakmice u utakmicu sve gore fale nama dosta boca i kanga i to bas bas dosta

Emperador(2018)
21:18

Hahahah kakva komedija od kluba. Ponovo ce cekati na Evropu 30 godina

Ponos Srbije
21:57

Mislim da ce glazura i iglica biti na aparatima,sto kukate kao zene u crnom ?

21:15

Ja sam stari zvezdas i volim zvezdu vise od svega al su ga stvarno preterali vise sa zvezdom a i sa partizanom.ovo vise nije fudbal.sta ce zvezdi ovajav penal osim vracanja sudjemja partizanu

petar000
21:23

Sta vracaju? Sta je dosudjeno Partizanu, pa vracaju. frka ovih dana je bila jer je Partizanu ukradeno, a ne dato.

21:42

Fudbal se ne igra od pre nekoliko dana...DOVOLJNO..

21:42

ristiko
21:13

Srbija je zemlja snova gdje je nemoguće moguće ,a nelogično logično... Zvezda jeste zaslužila titulu ove sezone ne zbog toga što je bila bolja nego što je Partizan bio ,,katastrofalan,, i nije imala konkurenciju jer pominjati ostale klubove je izlišno... CZV nema bolju ekipu (to su pokazali dosadašnji derbiji) već je jedina razlika u treneru... Mislim da ovaj penal ne bi sudio ni sam Terzić ... Fudbal nam je odavno već u kanalu ,a sudijske odluke samo doprinose još više tome... tuga ...

22:10

Ne,eto Tavamba je vrhunski igrac,daj mani se.

23:06

Imamo dva puta bolju ekipu ove godine,ne znam po cemu gradis optimizam,po Tavambi i Tosicu sto samo pogadja iz slobodnog udarca inace je beskoristan i strasno usporava napade ali eto vi se tripujete da je ozbiljan igrac,kreni da uporedjujes igrace po pozicijama pa ces videti.

Nemanja Vidiiic NO.1
21:08

Bravo Zvezdo!!

Srbija i Zvezda u <3
21:05

Vratilo se. Budite objektivni i setite se ofsajda koji nije postojao, a sviran je Zvezdi kada je Rodic izasao 1 na 1 ispred golmana dok je bilo 0:1 za Zvezdu.

21:05

Dajte im ovu titulu neka jadni do skora nisu 6 puta za redom bili prvaci,nego meni je interesantno to da se bas protiv Vojvodine svirao odlucujici penal za pobedu i prosle godine kojeg je Kanga postigao i bio najsrecniji covek na svetu,u toj ulozi je sad bio Ben...hmmm karma je cudo.

Gogi-11
23:10

A otkud to da se ti sekiras za partizan i vojvodunu

Vidicnemanja
21:04

Analizu ce na areni dati onaj komesar sto uvek brani potkupljive sudije.Jos jedna sramota u nasem fudbalu i klubovi bi,s pravom,trebali da bojkotuju takmicenje i sami organizuju novo bez fss i ovakvih moralnih nakaza medju sudije i na celu pojedinih klubova.Bruka vidjena,ali sta zvezdi znaci jedan bod pa ovako nisko pada i kupuje sudije na svakom mecu.Prosli put,sudija odmah na pocetku dosudi penal da zaradi premiju,samo ga pesic promasi,ovaj ce dobiti duplu.sramotno je i sto se zvezdini navijaci dice ovakvim pobedama

nemam pojma
21:45

Taj radojičić je teška lopovčina, bruka od čoveka!

Bojan Samardzic
22:08

Prosli put je Vozdovcu sviran gol nakon ofsajda koji se vidio iz aviona. Ovako se ne namjesta ni u Bangladesu, ruku na srce ovo najvise odgovara Vucelicu jer moze da oslobodi svoju kreativnost u vidu saopstenja stvarajuci valjda sebi alibi.

djordja
21:03

Pa cemu ova sramota..na plus 14 ....al sto je sigurno sigurno je...bitno je past

MilosNUSKNVP
21:03

Stolica je sve objasnio

kizito
21:01

Radonjić je sve savrseno odradio kod penala.Pa cemu sad frka zbog penala,a vidi se da je Zvezda u ovoj ligi dominantna.Manimo se gluposti,okrenimo se fudbalu.Penal je mogao da se svira a i ne-slobodno sudijsko uverenje.I da je ostalo 1:1 nista se epohalno ne bi desilo

petar000
21:26

Ne bi se desilo. Zato je penal jos veca sramota. Kapiras, momci iz realno slabije ekipe se polome da ispariraju ekipi koja je za klasu iznad njih, i ? Kako ih ti nagradis za to? Tako sto svirnes dripacki penal? I to u situaciji kada je prvenstvo bukvalno odluceno. Pa ja stvarno ne vidim onda svrhu izlaska na teren. Odmah tri boda i da niko ne lomi noge bez ikakve potrebe, ni Zvezdini, ni Vojvodinini.

21:01

Ne razumem zasto ce grmeti u Humskoj? U Novom sadu ok, oni su igrali ali kakve partizan ima veze? Pa oni su navikli na golove u intervalu o 90-95.minuta? :)

petar000
21:29

Zanimljivo zapazanje. I selektivno pamcenje. Dva dobra preduslova da bi se bio navijac Zvezde. E sad, ne znam, mozda si se zapitao zasto je grmelo na Marakani pre dve nedelje? Ako jesi, podrzavam tvoj komentar, ali sve nekako mislim da nisi bio u toku tih dana...

23:54

Dobro ti je zapazanje kako se postaje navijac zvezde.Zato se i raduju terzicu jer samo takvima je on heroj

Damir85
21:01

Mi nismo bili prisutni u ovoj utakmici. Najgora utakmica od pocetka sezone. Ne razumem zasto smo ovako igrali... Umesto da damo drugi gol mi se branimo a odbrana nam nikad gora. Penala nije bilo, Vojvodina zasluzila bod. I zasto nisu na vreme izvrsene izmene? Pesic i Radonjic ne mogu nista da urade. Nista nije danas bilo kako treba.

lol
21:00

Zasto da grmi? Zbog jednog penala (koji je sramota za fudbalski svet)? Dokle cemo da grmimo i prihvatamo igru koju vode Partizan I Zvezda?! Dokle kradja,saopstenja? ISTUPITE VISE IZ LIGE I PUSTITE VECITE DA UZIVAJU U OVOJ TRAGEDIJI OD IGRE ZVANE SUPER LIGA! Pa neka gospoda iz BG-a igraju medjusobno svake nedelje!

Stefan Lazović
20:59

Strasno, kome treba ovakav fudbal ne znam. (Delija)

Rade Pejuskovic
20:59

Jadna ova Vojvodina !!!Kradu je de stignu i jedni i drugi

20:59

Tipična Zvezdina pobeda, samo još jedna od pregršt takvih u njenoj istoriji. Dno.

Kajri Irving
20:58

Prosla godina ce ostaviti velike traume. Stolica gospodin, sve je rekao posle utakmice. Ako mora i na 14 bodova prednost da se krade onako, onda vise ne znam je li smesno ili tuzno.

21:19

Za svaki slucaj da se ne desi ono kao i prosle godine.