Zvezdi šampionski pehar!

nedelja 24.05.2015.
14:16

FUdbaleri Crvene zvezde osvojili su trofej na ''Turniru prijateljstva'' u Bijeljini, pošto su danas u finalu bili bolji od Vojvodine.

crvenazvezdafk.com

Drugi ''Turnir prijateljstva'' u Bijeljini protekao je u znaku fudbalera Crvene zvezde, koji su današnjom pobedom u finalu postali novi šampioni.

Podsetimo, pre godinu dana slavio je zagrebački Dinamo, a Zvezda se današnjom pobedom nad Vojvodinom od 1-0 u finalu, izborila da ovaj pehar krasi i njene vitrine.

Sam početak meča potekao je u znaku Vojvodine, koja je preko Stanojeva imala sjajnu priliku da dođe u vođstvo, ali je pomenuti fudbaler prebacio prečku sa samo nekoliko metara od Zvezdinog gola.

Beograđani su zatim zaigrali bolje, stvarali prilike, mada je i odlični Zličić mogao da Vojvodini donese izjednačenje do kraja prvog poluvremena.

Trenutak odluke dogodio se u 49. minutu. Gačić je ubacio loptu u kazneni prostor. Mihajlović je prihvatio između dvojice igrača Vojvodine, izdržao duel, okrenuo se, a onda uputio pravi projektil prema golu - 1:0 za Zvezdu!

Vojvodina je do kraja pokušala da izjednači, ali u tome nije uspela, pa Zvezda zasluženo slavi osvojeni trofej.