Zvezdi 'šamar' i od Užičana!

• 22. maj 2013.

• 19:04

Fudbaleri Crvene zvezde ponovo razočarali svoje navijače. Posle neuspeha u derbiju, Zvezda doživela i poraz na Marakani od ekipe Slobode, koja je golovima Ranđelovića slavila sa 2:1.

Da je ekipa Crvene zvezde ''emotivno ispražnjena'' ušla u današnji meč posle poraza u derbiju i oproštaja od borbe za titulu, videlo se od samog starta meča sa Užičanima.

Iako je trener Sa Pintu počeo sa Daudom, Mudrinskim, Kasalicom i Milunovićem u startnoj postavi, Zvezdina inicijativa je bila prilično ''mlaka'', bezidejna, bez konkretnih rezultata.

Navijača je bilo u manjem broju nego obično na Marakani, ali su i ovog puta uspeli da naprave dobru atmosferu. U 16. minutu su napravili bakljadu, uz transparent na kome je pisalo:  "Godine prolaze moje, ja čekam titule tvoje i svakim danom sve više volim te".

Njihovi ljubimci su prvu pravu priliku imali u 23. minutu. Milunović je sa leve strane centrirao za Mudrinskog, ovaj u sred šesnaesterca, neometan, promašio loptu koja dolazi do Daude, ali njegov udarac zaustavlja golman Ranković.

Dva minuta kasnije Milivojević je slabo izveo slobodan udarac, a kazna crveno-belima stigla je u 33. minutu.

Veliki kiks odbrane Zvezde u tim trenucima, Pejović je probio po levoj strani, Spajić zastao kao da je očekivao ofsajd, lopta na kraju stiže do usamljenog Ranđelovića koji sa tri-četiri metra šalje loptu u mrežu nemoćnog Bajkovića - 0:1.

Minut kasnije Dauda je imao priliku za izjednačenje, ali je iskosa sa desne strane pogodio sploljni deo mreže.

Nigerijac je i početkom drugog poluvremena propustio priliku za izjednačenje, a trener Sa Pintu je zatim reagovao uvođenjem Asamoe i Mihajlovića umesto Kasalice i Daude.

Ni to mu nije donelo rezultat, a u 73. minutu novio šok na Marakani!

Opet velika greška indolentne odbrane Zvezde! Petković je ovog puta izgubio loptu, Tijago zatim asistira za Ranđelovića, a iskusni golgeter ovakvu priliku ne propušta - 0:2!

U samom finišu meča, Zvezda ipak smanjuje na 2:1. Mudrinski je strelac posle vazdušnog duela sa golmanom Rankovićem. Gosti su tražili prekršaj, a sudija je pokazao na centar!

Zbog protesta je isključen trener gostiju Stamenković, ali se rezultat do kraja nije menjao.

Crvena zvezda: Bajković, Pantić, Spajić, Petković, Mladenović, Mijailović, Milivojević, Kasalica (Asamoa od 52.), Milunović, Mudrinski, Dauda (Mihajlović od 61.).

Sloboda: Ranković, Vasilić, Lovrić, Knežević, Pejović, Pilipović, Gojković, Krstić, Bajić, Tijago, Knežević (Purić od 80.).