Zvezdi falio Pešić, odluka pada u revanšu

• 11. jul 2018.

• 19:53

Šampion Srbije nije uspeo da materijalizuje mnogobrojne prilike koje je stvorio u prvom meču sa Spartaksom, odluka pada na "Marakani".

Novu (evropsku) sezonu fudbaleri Crvene zvezde započeli su remijem bez golova u duelu sa Spartaksom iz Jurmale.

Šampion Srbije odigrao je 0:0 sa Spartaksom u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, tako da će odluka o plasmanu u narednu rundu pasti na stadionu "Rajko Mitić".

Crveno-beli su u Rigu doputovali bez nekoliko fudbalera na koje je Vladan Milojević računao (pre svega na Aleksandra Pešića i Slavoljuba Srnića), a na terenu se videlo da je Zvezdi nedostajao najbolji strelac iz prethodne sezone.

Stvari su krenule u lošem smeru već u 18. minutu meča kada se Nikola Stojiljković požalio na povredu zbog koje je i bio pod znakom pitanja za večerašnji meč. Milan Pavkov ga je zamenio ali ne na adekvatan način.

Gosti su u prvom poluvremenu kontrolisali igru, Spartaks iz igre nije mogao da zapreti Borjanu, a na drugoj strani najagilniji su bili Radonjić, Ben i Pavkov.

Krilni vezista dva puta je tukao iz prekida, dok su najbolje šanse u prvom poluvremenu za Zvezdu propustili El Fardu Ben i Milan Pavkov.

Jedini priliku za Spartaks u prvom poluvremenu imao je kapiten ekipe Aleksandar Kosorić koji je glavom sproveo loptu ka golu ali je Milan Rodić sjajnom intervencijom otklonio opasnost u poslednji čas.

Nastavak utakmice doneo je identičnan odnos snaga na terenu kao i u prvom delu igre. Na startu drugog dela u igru je ušao Lorenco Ebesilio umesto Nemanje Milića ali novajlija nije doneo boljitak u igri.

Crveno-beli su nastavili da prete preko Bena i Pavkova, no njih dvojica očigledno danas nisu imali svoj dan i tu se videlo da je Zvezdi nedostajao raspoložen golgeter.

Na kraju je Spartaks mogao da šokira šampiona Srbije. Pad koncentracije u finišu doveo je do greške Srđana Babića ali je Milan Borjan bio budan i odličnom intervencijom sprečio domaćina da povede.

Spartaks na kraju zadovoljniji čeka revanš iako je jasno da će Zvezda biti u velikoj prednosti za sedam dana iako nije stigla do gola u Rigi.

Podsećanja radi, crveno-beli su u sezoni 2011/12 savladali Ventspils u Letoniji sa 2:1, ali su potom u revanšu spakovali sedam komada ekipi koja dolazi iz iste zemlje kao i Spartaks.

Revanš meč Crvena zvezda - Spartaks igra se 17. jula u Beogradu. Recimo i to da je večeras APOEL prošao katastrofalno u Litvaniji, ali je ipak uhvatio slamku. O duelu potencijalnih rivala Crvene zvezde možete više čitati OVDE!