Zvezda zaslužila više, grmeće sa "Marakane" zbog sudije!

• 06. avgust 2019.

• 22:39

Fudbaleri Kopenhagena zadovoljniji nakon prvog meča trećeg kola kvalilfikacija za Ligu šampiona.

Zvezda zaslužila više, grmeće sa
Zvezda odlična, sreća je nažalost bila na strani protivnika, koji se kući vraća sa remijem i golom u gostima. Nakon 90 minuta igre na stadionu "Rajko Mitić", 1:1 (1:0), u duelu srpskog i danskog šampiona.

"Crveno-beli" su bolje otvorili meč, igrao se treći minut kada su dobili slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, Marin je dobro šutirao, ali je golman Kopenhagena uspeo da interveniše.

Zapretio je i Degenek nakon kornera koji je usledio, ali je Gritebust uspeo da interveniše.

Istakao se golman Danske ekipe i u 17. minutu, kada je Pavkov tukao glavom, Zvezda je bila daleko bolja u uvodnim minutima.

Kopenhagen se na kratko oslobodio pritiska, ali je četa Vladana Milojevića ponovo uspostavila kontrolu, u 31. minutu velika šansa za Marina, odlično je tukao sa ivice kaznenog prostora, lopta je prozujala tik pored gola rivala.

Kada se činilo da ćemo na odmor otići bez golova, igrao se 44. minut, Ivanić je primirio loptu u kaznenom prostoru rivala, ona je potom došla do Pavkova, koji je odmah šutirao, lopta je pogodila defanzivca gostiju, dobila je čudnu putanju i prevarila golmana danske ekipe, 1:0 za srpskog šampiona!

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, a u drugi deo igre "crveno-beli" su morali da uđu bez strelca jedinog pogotka Milana Pavkova, koji je još u drugom minutu povredio zadnju ložu, ali je uspeo da izdrži do kraja poluvremena i pritom da postigne jedini pogodak.

Zvezda je motivisano ušla i u nastavak, lepu šansu imao je upravo Boaći, koji je zamenio Pavkova, u 54. minutu, kada je nakon centaršuta Marina glavom poslalo loptu tik pored gola Kopenhagena.

Bolja je bila Zvezda i u nastavku, a sjajnu šansu imao je Boaći u 80. minutu, nakon sjajne kombinacije Ivanića i Marina, potonji je ubacio loptu pred gol rivala, Boaći je bio na pravom mestu, ali je iz dobre pozicije poslao loptu preko gola gostiju.

Krenuo je nakon te šanse Kopenhagen angažovanije, da bi u 84. minutu Bil pao u kaznenom prostoru Zvezde, nakon duela sa Jovančićem, sudija Martinš je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Vind, koji popularnom "panjenkom" uspeva da savlada Borjana i poravna rezultat.

Nisu se predavali fudbaleri Crvene zvezde, Žander je samo koji minut kasnije uposlio Bena pred golom rivala, ali je kapiten Zeka uspeo da izblokira napadača srpskog šampiona, možda je pritom napravio i faul, ali se glavni arbitar nije oglasio.

Napadali su Milojevićevi puleni do kraja susreta, ali je Kopenhagen uspeo da izdrži, vraćaju se kući veoma zadovoljni.