Zvezda zaigrala u drugom poluvremenu, Simić i Stojiljković rešili hrabri TSC!

sreda 21.11.2018.
16:55

Prvi deo igre obeležio kontroverzan ofsajd.

Beta/Branislav Božić/Ev

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da se plasiraju u četvrtfinale pošto su na svom terenu savladali TSC sa 4:1.

U prvom poluvremenu videli smo nešto slabije izdanje domaće ekipe, a taj deo igre obeležio je vrlo čudan detalj iz 16. minutu kada je TSC-u dosuđen ofsajd.

Nastavila je Zvezda sa napadima i konačno otključala odbranu hrabrog protivnika u 38. minutu kada je Simić postigao svoj prvi pogodak na meču.

Drugo poluvreme je počelo veoma uzbudljivo, gosti su očigledno došli da se nadigravaju, pa smo u razmaku od samo 60 sekundi videli dva gola.

Prvo je Stojiljković pogodio u 50. minutu nakon asistencije Simića, ali je sve na staro vratio Sumaila koji je 60 sekundi kasnije postigao nespretan autogol.

Nastavili su gosti iz Bačke Topole sa opasnim kontranapadima i nakon toga, ali je Zvezda bila ta koja je stigla do novog gola u 72. minutu kada je Simić odlično reagovao glavom nakon centaršuta Sumaile sa desne strane.

TSC je imao veoma izglednu priliku u 80. minutu kada je iz neposredne blizine golmana Popovića šutirao pravo u njega, međutim promene rezultata nije bilo.

Mogao je Simić nekoliko minuta pre kraja meča do het-trika, ali nije uspeo njegov pokušaj unutar kaznenog prostora sa leve strane.

U međuvremenu je u igru ušao i Joveljić koji je izveo penal posle prekršaja Varge u četvrtom minutu nadoknade i postavio konačnih 4:1.