18:42
Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Iako u kombinovanom sastavu, ekipa Crvene zvezde danas je ubedljivo savladala domaću ekipu Gračanice.

Facebook, FK Crvena zvezda

Kao što već znate, u pitanju je prijateljska utakmica humanitarnog karaktera, a Zvezdini prolećni nastupi u Gračanici iz godine u godinu postali su već i tradicionalni.

Crveno-beli su danas sjajno dočekani u Gračanici, a utakmicu su dobili sa 4:0, pred prepunim tribinama stadiona ''Dragan Džajić''.

Vođstvo Zvezdi doneo je Dejan Joveljić već u sedmom minutu, a prednost je duplirao Andrija Luković pola sata kasnije.

U drugom poluvremenu, mreža domaćina se još dva puta zatresla. Na 3:0 povisio je Platiša, a konačan rezultat postavio je Romanić u 66. minutu meča.

Crvena zvezda je nastupila u sastavu: Vićić, Viveiros, Jokić, Aučo, Frimpong, Stojić, Cvetković, Luković, Joveljić, Platiša, Senić.

Igrali su i: Savić, Stanojev, Rakić i Romanić
.

Fudbaleri Crvene zvezde su pre utakmice posetili manastir Gračanicu, a potom uživali u druženju i ručku koju su organizovali domaćini.

''Iskreno sam radostan što smo danas posetili Gračanicu i uživali u druženju sa našim navijačima na Kosovu i Metohiji.

Ponosan sam što je ova prijateljska utakmica sada već postala tradicionalna i siguran sam da će trajati još dugo. Crvena zvezda je uvek uz svoj narod na jugu zemlje'',
rekao je predsednik Crvene zvezde Svetozar Mijailović, a prenosi zvanični klupski sajt.