Zvezda u seriji - Treća utakmica i treća pobeda, opet isti rezultat!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. avgust 2020.

• 20:21

Zvezda igra sjajno na startu sezone.

Crvena zvezda je stigla do treće uzastopne pobede bez primljenog gola u Super ligi Srbije, a ovoga puta je ekipa Dejana Stankovića bila bolja od Mačve iz Šapca sa 0:3 (0:1).

Crveno-beli su bili bolji rival u većem delu susreta, pa možemo reći da je zasluženo slavila u ovom duelu.

Ipak, bilo je i sumnjivih sudijskih odluka o kojima će biti reči kasnije.

Od starta je Zvezda krenula agresivno ka golu Perića, ali nisu stvorili ozbiljnu šansu u prvih 10-ak minuta utakmice.

Onda u 13. minutu velike šanse za Krstovića i Sanoga, ali njihovi udarci nisu završili u mreži. Katai je nastavio da pokušava, a onda gol za Zvezdu u 24. minutu.

Akcija je trajala čitav minut, a da protivnik nije dotakao loptu, na kraju su kombinovali Ivanić i Katai, usledila je asistencija ka Krstoviću koji pogađa gol za 0:1. Biće govora o ovoj situaciji i prilikom analize spornih detalja, pošto postoji mogućnost da je Krstović bio u ofsajdu.

Katai je iz slobodnog udarca pet minuta kasnije pogodio prečku, a do kraja poluvremena je to učinio još jednom, ali iz igre, zaista nije imao sreće da se upiše u listu strelaca.

U 60. minutu ekipa Crvene zvezde stiže do još jednog gola, ali je on poništen zbog ofsajda u kom se našao Ben, upravo on je uposlio Krstovića koji je ponovo zatresao mrežu.

Degenek koji pokazuje da je u dobroj formi i pored silnih spekulacija da će napustiti Zvezdu, u jednoj situaciji je sprečio Dabića da postigne pogodak, a minut kasnije gol.

Baner

Bio je to 65. minut, Zvezda je povela sa 0:2, lopta je došla do Nikolića koji ne okleva u ovakvim situacijama, opalio je sa 20 metara, a na putu ka golu je lopta zakačila jednog igrača Mačve, dovoljno za efektniji gol.

Još jedna sporna situacija u kaznenom prostoru Mačve kada je Ben pao, a onda i prilika za Kataija koji šutira pored gola.

Kako smo se bližili kraju utakmica je bila mirnija, ali smo ipak videli još jedan gol i to novi u mreži Mačve.

Za treću pobedu od 3:0 u trećoj utakmici ove sezone pobrinuo se - Miloš Vulić koji se sve više nameće Dejanu Stankoviću. BIla je to prava "praćka", fenomenalan gol koji je bio verovatno najlepše što smo videli za danas.