Zvezda u Gračanici - Pobedila je humanost!

• 04. maj 2015.

• 19:34

Svoju današnju posetu Gračanici fudbaleri Crvene zvezde su zaokružili i pobedom u prijateljskoj utakmici protiv domaćeg tima.

Današnja utakmica je imala humanitarni karakter, jer će sav prihod od prodatih ulazinica biti uplaćen porodilištu u Gračanici.

A Zvezdin dolazak je izazvao veliko interesovanje, pa je utakmici prisustvovalo oko 4.000 gledalaca na stadionu, koji od danas nosi ime Dragana Džajića, legende Crvene zvezde i našeg fudbala.

Rezultat utakmice je danas bio u drugom planu, a Zvezda je, naravno, opravdala očekivanja svojih brojnih navijača, savladavši domaćina sa 4-0.

Prva dva pogotka za crveno-bele postigao je talentovani Nemanja Ivanović, a na 3-0 povisio je Nenad Gavrić u finišu prvog poluvremena.

Konačan rezultat postavio je Lazar Trifunčić u petom minutu drugog poluvremena - 4:0.

Zvezdina pobeda mogla je da bude i ubedljivija, ali se na golu ekipe Gračanice istakao Andrija Jovanović.

Tokom meča, domaća publika je skandirala ime Dimitrija Popovića, mladog fudbalera iz Gračanice koji je ubijen 2005. godne, kao i ime Marka Ivkovića, navijača Crvene zvezde koji je jesenas stradao u Istanbulu.