Zvezda startovala remijem u Antaliji

• 03. februar 2012.

• 18:15

• Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Crvena zvezda danas igrala nerešeno, 1:1, protiv Vintertura u prvoj probi od dolaska u Antaliju. Bajković u prvom poluvremenu odbranio penal, Mihajlović postigao jedini gol za Zvezdu.

Počelo je otvoreno sa obe strane, a već u 11. minutu dosuđen je jedanaesterac za Vintertur, pošto je posle greške crveno-belih na sredini terena, Tošić napravio prekršaj za najstrožu kaznu.

Ipak, šut Lušera Bajković je uz pomoć stative uspeo da zaustavi i spreči vođstvo Švajcaraca.

Zvezda je do kraja prvog poluvremena imala par pokušaja, a možda su crveno-beli najbliži izjednačenju bili u 40. minutu, kada su posle kornera i odličnog centaršuta Lazovića, Mikić i Borha za trenutak zakasnili da loptu sprovedu u mrežu.

U nastavku, crveno-beli su delovali sigurnije, ali su prvi do gola stigli igrači Vintertura. U 72. minutu, Lenjani je iskoristio još jednu grešku na sredini terena, oduzeo loptu igračima Zvezde, sam pretrčao tridesetak metara, izašao oči u oči sa golmanom Vesićem i snažnim šutem pogodio mrežu - 0:1.

Ipak, samo dva minuta je trajalo ovo vođstvo Vintertura. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Dimitrijević, a najbolji u skoku pred protivničkim golom bio je Danijel Mihajlović, koji sa pet metara poravnava na 1:1.

U finišu Zvezda je pokušavala da dođe i do preokreta, ali u tome nije uspela, pa je prva proba od dolaska u Antaliju okončana remijem.

Crvena zvezda je meč počela u sledećem sastavu: Bajković, Mikić, Mladenović, Tošić, Maksimović, Mijailović, Perović, Lazović, Kadu, Mirić, Borha.

U nastavku su priliku dobili: Vesić, Krneta, Mihajlović, Petković, Stojković, Dimitrijević, Vešović, Đurčković, Janković, Ožegović i Kaluđerović.