četvrtak 28.06.2018.
18:54

Dobro izdanje Crvene zvezde danas na pripremama u Austriji.

Beta/Branislav Božić/Ev

Apolon sa Kipra je bio odličan protivnik danas Crvenoj zvezdi, pravi sparing partner, a naš novi šampion koji bi u drugom kolu mogao na megdan APOEL-u sa Kipra, ekipi koja je sličnog kvaliteta Apolonu, bio je bolji takmac.

Crvena zvezda i Apolon su odigrali dobar meč, pobedila je Zvezda sa 1:0, ali moramo priznati da je tim Vladana Milojevića bio daleko bolji rival danas, posebno u drugom poluvremenu, ali zbog manjka koncentracije u ofanzivi i zbog odličnih intervencija golmana Apolona rezultat je ostao "samo" 1:0.

U prvom poluvremenu su Ben, Pešić i Jevtović pretili, a imajući u vidu da novajlija iz Čačka i dalje nije 100% spreman jer nije prošao prvi deo priprema, u drugom je umesto njega ušao Dejan Meleg.

Dobro se Crvena zvezda branila čitav meč, imala i dosta opasnih napada, ali kao što smo već istakli, Apolon je imao i sreće u ovom meču sve do 80. minuta.

Tada je Nenad Milijaš uputio odličan šut ka golu protivnika iz slobodnog udarca i uspeo da donese Zvezdi drugu pobedu na pripremama.

Ovo je bio drugi meč Crvene zvezde na pripremama, nakon što su pobedili Rid sa 2:0 u prvom meču.

sastav

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Gobeljić, Jovičić, Krstičić, Ben, Jevtović, Srnić, Pešić.

Igrali su još: Hajdin, Meleg, Milić, Stojiljković, Pavkov, Milijaš.

Apolon: Šembri, Papamihail, Vasiliou, Papoulis, Kirjakov, Sardinero, Jiste, Pedro, Vale, Saketi, Maglica.