Zvezda slavila 13:0, četiri gola Joveljića!

sreda 02.05.2018.
20:05

Lider Omladinske lige Srbije više nego ubedljiv u duelu sa Moravcem Orion iz Mrštana. Dejan Joveljić postigao četiri gola.

crvenazvezdafk.com

Poslednjeplasirani tim na tabeli Omladinske lige Srbije proveo se u sredu kao bos po trnju u Beogradu.

Crvena zvezda je u okviru 25. kola savladala Moravac Orion iz Mrštana rezultatom 13:0 (8:0) i zadržala četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Lider Omladinske lige Srbije deklasirao je "fenjeraša" iz Mrštana u prvih dvadeset minuta igre tokom kojih su Milan Savić i Dejan Joveljić kombinovano postigli 5 golova.

Obojica su do odlaska na odmor pogodili još po jednom, a konto je otvorio i Milan Šikanjić koji je u drugom poluvremenu kompletirao het-trik.

U strelce su se upisali još Kostić, Santrač i Aćimović tako da je Crvena zvezda na kraju slavila rezultatom nekarakterističnim za fudbalske mečeve čak i kada su mlađe kategorije u pitanju.

"Rezultat jeste previsok. Oni su poslednji na tabeli, ali imali smo gostovanje u prvom delu sezone i taj meč nije nagoveštavao ovakav revanš. Naravno, oni momci su i putovali do Beograda, jutros rano su krenuli, i to je sigurno uticalo da se ne prikažu u najboljem svetlu. Nije bilo lako igrati po ovakvom vremenu, a zadovoljan sam pre svega realizacijom i pristupom kojih igrača. Još pet kola do kraja imamo, protivnici su sada teži, ići ćemo utakmicu po utakmicu i daćemo sve od sebe da zadržimo prvo mesto", rekao je trener Crvene zvezde Milan Lešnjak.

Partizan je takođe slavio u okviru 25. kola tako da je razlika između omladinskih selekcija "večitih" ostala ista.

Crno-beli su savladali Radnički iz Niša rezultatom 2:0 (1:0) tako da pet kola pre kraja imaju četiri boda manje u odnosu na prvoplasiranu Crvenu zvezdu.

Tabela: Crvena zvezda 64, Partizan 60, Brodarac 59, Čukarički 51, Spartak 43...