Zvezda rutinski obavlja posao, navijači traže više, jedan igrač neočekivano na udaru kritika (TVITOVI)

sreda 31.07.2019.
18:46

Zvezda se za još 45 minuta približila plasmanu u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crvenazvezdafk.com

Završeno je prvo poluvreme u Helsinkiju, Crvena zvezda uspešno održava rezultat iz prve utakmice, kada je slavila sa 2:0.

Tokom prvih 45 minuta revanša nije bilo golova, rezultat je 0:0, pa još samo toliko vremena Zvezdu deli od plasmana u sledeću rundu takmičenja.

Domaći HJK počeo je prilično ambiciozno danas, pokušao je da izvrši što jači protisak na Zvezdinoj polovini, ali to im je donekle polazilo za rukom samo u prvih petnaestak minuta. Ipak, ni tada nisu previše ozbiljno pretili golu Borjana. Imali su jedan slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali je loše izveden, lopta je otišla daleko iznad prečke.

U 12. minutu prva prilika za Crvenu zvezdu, Rodić odlično centrirao sa leve strane, Ben šutirao glavom, ali je bio zamalo neprecizan. Bilo je kasnije još par opasnih Zvezdinih napada, ali bez prave završnice,

Tek u 27. minutu domaći ponovo prete, O'Šonesi je pokušao sa tridesetak metara, bilo je nezgodno za Borjana, ali je Zvezdin golman uspeo da zaustavi tu loptu.

Četiri minuta kasnije Marko Marin je bio u obećavajućem solo prodoru, ali je njegov udarac na kraju izblokiran.

Do poluvremena bez većih uzbuđenja, Zvezda rutinski obavlja posao, ali izgleda da su pojedini navijači očekivali više.