Zvezda pretila preko raspoloženog Jirke, Borjan sačuvao nulu! (POLUVREME)

petak 08.02.2019.
15:47

Prvo poluvreme utakmice u Beleku završeno je bez pogodaka.

crvenazvezdafk.com

Nakon prvih 45 minuta u poslednoj pripremnoj utakmici Crvene zvezde u Beleku, rezultat na meču sa Mariborom jeste 0:0.

Trener srpskog tima Vladan Milojević se odlučio za praktično najjači sastav: Borjan - Stojković, Savić, Babić, Rodić - Jovičić, Jovančić, Jirka, Marin, Vukanović - Boaći.

"Crveno-beli" su dobro ušli u meč, većim posedom lopte su pokušali da uspostave dominaciju na terenu, ali Slovenci su bili ti koji su prvi pripretili preko Pihlera koji je pokušao sa distance u sedmom minutu.

Šest minuta kasnije, ekipa Vladana Milojevića je u dva navrata ugrozila gol Handanovića koji je morao da interveniše posle udarca Jirke sa desne strane, a i u sledećoj akciji kada je probao Jovičić nakon odbitka iz kornera.

Usledio je period igre bez uzbuđenja, ali sa dosta takmičarskog žara sa ove strane, pa smo videli i nekoliko oštrih startova uglavnom fudbalera Maribora.

U 31. minutu najizgledniju šansu imao je Vrhovec koji je posle dodavanja Zahoviča u srcu kaznenog prostora gađao drugi ugao gola. Na pravom mestu našao se Borjan koji je stigao da interveniše.

Raspoloženi Jirka je ponovo pokušao u 38. minutu, ali je njegov udarac u kaznenom prostoru Maribora bio izblokiran. Slovak se tom prilikom i lakše povredio, međutim ubrzo se vratio na teren nakon ukazane pomoći.

U finišu meča aktivirao se i Boaći čiji traljav pokušaj iz 42. minuta nije mogao da ugrozi gol slovenačke ekipe.