Zvezda preko Napretka prelepim golovima do ''plus 5''!

• 26. septembar 2018.

• 20:22

Aktuelni šampion bez većih problema osvojio ceo plen u Kruševcu i ponovo stekao osetnu prednost na čelu tabele. Domaćin propustio prilike da meč učini neizvesnijim.

U zaostaloj utakmici petog kola Superlige, Crvena zvezda je večeras u Kruševcu savladala domaći Napredak sa 3:0.

Ključni period meča bio je onaj od 15. do 20. minuta, kada su gosti postigli oba gola i praktično već tada prelomili utakmicu u svoju korist.

Zvezda je u 16. minutu iznudila slobodan udarac na tridesetak metara od gola, iskosa sa leve strane, crveno-beli su izveli kratku kombinaciju, lopta je došla do Marka Gobeljića koji je potpuno neometan raspalio po lopti i poslao neodbranjiv šut u gornji levi ugao gola golmana Petrovića - 0:1.

Samo četiri minuta kasnije, novi šok za domaće. Brza akcija Crvene zvezde, Ben ju je pokrenuo, Veljko Simić je na najbolji način ispratio i preciznim udarcem iskosa sa leve strane poslao loptu kroz noge domaćem čuvaru mreže - 0:2.

Zvezda posle tog gola nije previše forsirala u ofanzivi, pokušala je da meč uvede i mirniji tok i to joj je dugo uspevalo.

Golove iz prvog poluvremena možete videti OVDE.

Ipak, u drugom poluvremenu Napredak je ostavio bolji utisak i propustio nekoliko odličnih šansi da bar ublaži ovaj poraz.

Početkom drugog poluvremena Vulić je iz slobodnog udarca šutirao tik pored leve stative, a na ulasku u poslednjih deset minuta, Eskićev udarac zaustavila je prečka.

Do kraja još dve dobre prilike domaćih, Vukanović je iskosa sa desne strane mogao da asistira, ali se odlučio na udarac koji je bio prilično mlak i Borjan je zaustavio taj pokušaj. Golman Zvezde je par minuta kasnije imao i kiks koji domaći nisu iskoristili.

Kazna za te promašaje domaćih usledila je u 89. minutu. Još jedan ''slobodnjak'' i još jedna majstorija. Ovoga puta rezervista Milan Jevtović postiže prelep gol sa dvadesetak metara, lopta je završila u donjem levom uglu gola domaćih - 0:3.
--

Napredak: Ni. Petrović - Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Ne. Petrović - Eskić (Jović od 85.), Kostić - Ndiaje, Vulić, Vukanović - Zec (Alivodić od 59.).

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Babić, Degenek, Gobeljić - Jovičić, Jovančić - Ben (Meleg od 90.), Ebisilio (Milić od 83.), Simić (Jevtović od 76.) - Pavkov.