Zvezda povela iz prekida za udžbenike, "duva" po desnoj strani

sreda 31.01.2018.
10:26

Nerešen rezultat na poluvremenu kontrolne utakmice između Crvene zvezde i Amkara iz Perma.

Beta/BranislavBožić/Mo

Vladan Milojević je ovog jutra suprotstavio najjači mogući sastav trinaestoplasiranom timu ruske Premijer lige.

Nakon prvih 45 minuta igre u Antaliji Crvena zvezda i Amkar iz Perma igraju nerešeno (1:1) a prvi su do gola stigli fudbaleri srpskog vicešampiona.

Posle pola časa igre Zvezda je povela nakon uigrane akcije iz prekida. Lopta je posle kornera išla na prvu stativu gde je Le Talek spremno čekao i prebacio je na drugu, a onda su El Fardu Ben i Mičel Donald iskombinovali na prvi dodir i omogućili Milanu Rodiću da preciznim udarcem po zemlji zatrese protivničku mrežu.

Zvezda je uspela da zadrži vođstvo samo tri minuta. Posle prodora Komolova po levoj strani usledio je pas u peterac gde je Butkovski postavio stopalo i skrenuo loptu u mrežu.

Do odlaska na odmor još dve dobre prilike za Amkar. Oba puta lopta je prošla po desnoj strani Zvezdine odbrane koja je bila porozna u prvom delu ali srećom nije bilo gola.

U prvoj situaciji Komolov je loše primio loptu i praktično je dodao Borjanu, a u drugoj je golman Crvene zvezde sjajno intervenisao pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Savić, Rodić, Jovičić, Donald, Krstičić, Radonjić, Ben, Pešić;