Zvezda položila poslednji ispit pred diplomski u Austriji

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 25. avgust 2018.

• 22:25

Pobeda Crvene zvezde u meču koji je na neki način bio i pripremni za jednu od najvećih utakmica u novijoj istoriji našeg najtrofejnijeg kluba.

Ekipa Crvene zvezde napravila je dobru uvertiru pred utakmicu sa Salcburgom, iako je bilo problema protiv sasvim solidnog tima Čukaričkog. Bilo je 2:1 (0:0).

Prvo poluvreme, kako vam govori i rezultat, bilo je veoma loše, nismo videli previše prilika ni na jednoj, ni na drugoj strani.

Prvi put je pripretio Čukarički preko Birmančevića koji je odlično prošao par igrača, ušao u kazneni prostor, a potom se spetljao u ključnom trenutku kada je trebalo da uputi udarac ka golu Borjana. Samo par minuta kasnije šansa za Zvezdu, Simić je odlično pronašao Pavkova koji gađa pravo u golmana Stevanovića.

To je bilo sve od Zvezde u prvom poluvremenu, dok je Čukarički pripretio još jednom preko Zorića koji se ubacivao, ali je tu akciju sprečio Borjan.

Nastavak utakmice nam je doneo angažovaniju Crvenu zvezdu, prvo je pokušao Simić, da bi u 53. minutu videli gol u mreži Čukaričkog. Kombinovali su Terzić, Simić i na kraju je Srnić bio egzekutor, 1:0!

Imao je Čukarički dobru šansu nakon proboja po desnoj strani, Borjan je odbranio i usledio je korner, a baš nakon tog kornera gol u mreži reprezentativca Kanade koji je napravio veliku grešku. Tedić je dobio loptu nakon loše procene Borjana, iskoristio šansu i pogodio za 1:1.

Nije mnogo trebalo Zvezdi da vrati vođstvo. Zvezdin univerzalac, Marko Gobeljić, pravi sjajan solo prodor po sredini, upućuje udarac, neko je čak i zakačio loptu ka golu i ona je ušla u gol za 2:1.

Mnogo je bolje igrala Zvezda u drugom nego u prvom poluvremenu, imala više prostora u napadu što je donosilo šanse, jednu je propustio i Slavoljub Srnić kada mu je udarac odbranio Stevanović. Par minuta nakon toga i Ben je imao odličnu situaciju, pokušao je plasiranim udarcem sa 10-ak metara, bilo je blizu, ali i pored gola.

Pogodio je i Meleg stativu u jednoj sjajnoj kontri koju je vukao Ben, možda je imao i bolje opcije od šuta u tom trenutku.

Ostalo je 2:1 u korist domaćina, zaslužena pobeda, ali samo zahvaljujući dobrom drugom poluvremenu.

Solidna priprema za meč u Salcburgu, sada Zvezda u potpunosti može da se okrene tom duelu.