Zvezda pogađala prečke, Radničkom ostao bod!

• 22. novembar 2014.

• 14:54

U senci sinoćnjeg tragičnog događaja u Istanbulu, gde je ubijen navijač Crvene zvezde Marko Ivković, odigrana je derbi utakmica 13. kola Superlige. Zvezda uzela samo bod, i pored brojnih prilika. Sporno isključnje Bogdana Planića u 53. minutu.

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog i Crvene zvezde danas su u Kragujevcu podelili bodove, u remiju bez golova - 0:0, pa se Zvezda još više udaljila od samog vrha tabele.

Pred početak današnjeg susreta na ''Čika Dači'', navijači obe ekipe su transparentima odali počast ubijenom mladiću, a slike možete da vidite OVDE.

Prvo poluvreme je proteklo uglavnom u ravnopravnoj igri, Zvezda nije uspela da uspostavi očekivanu dominaciju na terenu, pa nije bilo ni previše prilika za postizanje gola.

Domaći tim je tokom prvih 45 minuta imao nekoliko solidnih pokušaja, uglavnom iz daljine, ali je Rajković bio siguran na golu Zvezde.

Na drugoj strani, prva velika prilika viđena je u 28. minutu, kada je posle centaršuta Mijailovića sa leve strane, Bosančić loše reagovao glavom u kaznenom prostoru domaćih.

Ipak, najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je napadač Zvezde Đorđe Rakić, koji je posle odlične asistencije Ristića, izbio sam ispred golmana Trifunovića, ali je prečka zaustavila tu loptu!

Ta velika Rakićeva prilika bila je ujedno i najava brojnih šansi i uzbuđenja u nastavku meča.

Zvezda je u drugo poluvreme ušla sa ofanzivnim Kataijem umesto Aleksandra Kovačevića i već u uvodnim minutima je Zvezda preko Pečnika, pa Kataija iz slobodnog udarca imala dve nove prilike.

Međutim, u 53. minutu gosti ostaju bez Bogdana Planića, koji je zaradio direktan crveni karton posle prekršaja nad Milovanovićem ispred kaznenog prostora. Međutim, sporno je to što je prethodno, čini se, bio ofsajd napadača Radničkog.

Iako su bili brojčano oslabljeni, Beograđani su vršili sve veči pritisak na polovini Radničkog. Ređale su se prilike pred golom domaćih, Pečnik ih je prokockao još dve, dok je poput Rakića u prvom, i Katai pogodio prečku!

Tek od 70. minuta domaći uspevaju da se oslobode ovog pritiska, pa su iz kontranapada uspeli da u nekoliko navrata opasno ugroze gol Rajkovića.

Vusljanin je bio jedan na jedan sa golmanom Zvezde, pa Milovanović, ali je oba puta mladi čuvar mreže reagovao u reprezentativnom stilu.

U samom finišu, veliku priliku za Zvezdu imao je i rezervista Despotović, ali je uspeo da iznudi samo korner.

Radnički 1923: Trifunović, Terzić, Jašić, Osei Bonsu, Rosić, Kovačević, Bubanja, Vidović (Vuljanin od 68.), Tiodorović (Miljuš od 76.), Arsić, Milovanović.

Crvena zvezda: Rajković, Planić, Pavićević, Lazić, Mijailović, Kovačević (Katai od 46.), Bosančić (Jović od 79.), Ristić, Lazović (Despotović od 87.), Pečnik, Rakić.

Pobednika nije bilo ni u preostale dve utakmice u popodnevnom tertminu.

Osim Zvezde, ni Vojvodina njije uspela da pobedi, igrala je takođe bez golova protiv domaćeg Rada, dok su Donji Srem i Spartak igrali 1-1.

Poveli su domaći preko Spalevića iz penala u 47. minutu, a bod Spartaku je doneo Georgijević u finišu meča.