Zvezda parira Zenitu, naivno primljen gol

sreda 07.02.2018.
17:20

Fudbaleri Crvene zvezde imaju gol zaostatka nakon prvih 45 minuta igre u duelu sa Zenitom.

Sportske.net/Aleksandar Obrenović

Vicešampion Srbije danas igra poslednju kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za drugi deo sezone. Protivnik crveno-belima je ekipa Zenita koja nakon 45 minuta igre vodi rezultatom 1:0.

Zenit je bio bolji rival u uvodnih dvadesetak minuta, a nakon dobre šanse koju nije realizovao stigao je do prednosti posle kornera.

Loša reakcija Zvezdine odbrane u kaznenom prostoru i umešnost Aleksandra Erokina rezultirali su golom kojim je Zenit rešio prvo poluvreme u svoju korist.

Nakon primljenog gola Zvezdini fudbaleri uglavnom su igrali u visokom presingu kada je protivnik imao loptu a takva postavka je donela dve šanse crveno-belima.

Posle centaršuta sa desne strane Filipa Stojkovića glavom je šutirao El Fardu Ben ali tik pored leve stative. Isti igrač se našao u šansi u 41. minutu ali je nešto slabije primio loptu pa nije mogao da uputi udarac, usledila je asistencija i šut Donalda visoko preko gola.

U prvom poluvremenu udarac je oprobao i Nemanja Radonjić ali je lopta završila visoko preko gola.

Opšti utisak je da je Zvezda dobro parirala protivniku i šteta je što na poluvremenu ima gol zaostatka.