nedelja 10.12.2017.
18:24

Rutinski, bez nekolicine standardnih prvotimaca, ekipa Crvene zvezde večeras iskoristila novi kiks Partizana i uoči ''večitog derbija'' svoju prednost uvećala na devet bodova razlike.

Beta/Branislav Božić/Ds

Crvena zvezda je jesenji prvak, što je bilo jasno još posle Partizanovog poraza u Kruševcu (2:1), a briljantnu polusezonu ekipa Vladana Milojevića večeras je ukrasila i još jednom ubedljivom pobedom u Superligi.

U poslednjoj utakmici 21. kola, Zvezda je na stadionu ''Rajko Mitić'' savladala čačanski Borac sa 3:0 i tako dodatno potvrdila da je ove jeseni najbolja ekipa u ligi.

Na vodeći gol crveno-belih čekalo se do 35. minuta, a onda je sjajni Aleksandar Pešić lepom varkom ''izlomio'' svog čuvara, pa potom nesebično asistirao za Luku Adžića kome nije bilo tepško da iz neposredne blizine pošalje loptu u nebranjenu mrežu - 1:0.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a posle samo pet minuta igre u nastavku, Pešić je duplirao Zvezdinu prednost, malo i uz pomoć Otaševića, od koga se lopta odbila u mrežu - 2:0.

Pečat na svoju odličnu partiju i još jednu ubedljivu pobedu crveno-belih, Pešić je stavio u 63. minutu, prelepim pogotkom u 63. minutu za konačnih 3:0.

Ovo je Pešiću 17. gol u Superligi, uz čak 11 asistencija.

Večerašnji meč obeležio je i debi Dejana Joveljića, koji je u 70. minutu ušao u igru baš umesto Pešića.