Zvezda ostavila titulu na Brdu!

• 10. maj 2015.

• 20:53

Porazom na gostovanju Čukaričkom u derbi susretu 27. kola Jelen Superlige fudbaleri Crvene zvezde uvećali su zaostatak za Partizanom na osam bodova i tako praktično ostali bez titule tri kola pre kraja sezone.

Poslednja utakmica 27. kola Jelen Superlige završena je pobedom Čukaričkog rezultatom 2:0 (1:0) posle kojeg su "Brđani" prišli Zvezdi na 4 boda zaostatka a crveno-beli uvećali zaostatak za Partizanom na -8 bodova i praktično se oprostili od titule.

Golove pogledajte OVDE!

Čukarički
- Stevanović, Stojković, Rendulić, Ostojić, Brežančić, D. Srnić, Regan (od 58' Todorović), Matić (od 84' Mandić), S. Srnić, Bojić (od 80' Mirosavljević), Stojiljković

Crvena zvezda - Rajković, Cvetković, Pavićević, Jovanović, Anđelković, Ristić, Grujić (od 65' Avramovski), Katai, Lazović (od 77' Gavrić), Jović (od 90' Stojanović), Orlandić

Kompletan tok susreta OVDE!

Prvo poluvreme duela na Banovom Brdu može se podeliti na tri dela pošto je domaćin bolje ušao u meč i u završnicu prvog perioda, dok je Crvena zvezda dominirala u periodu od 10. do 43. minuta.

Samo u prvih deset minuta Čukarički je imao dve prilike za postizanje gola a obe je propustio Nikola Stojiljković. Napadač "Brđana" prvo je zaobišao Rajkovića pa propustio priliku da pogodi mrežu, a potom je u 9. minutu njegov udarac glavom krajnim naporom uspeo da zaustavi kapiten crveno-belih.

Nakon uvodnih desetak minuta Crvena zvezda se oslobodila pritiska, krenula agresivnije ka protivničkom golu, a najbolje prilike tokom prvih 45. minuta propustio je Aleksandar Katai koji je za 25 minuta igre tri puta tukao u okvir gola Nemanje Stevanovića.

Prvu priliku na utakmici Katai je imao u 18. minutu posle prodora po levoj strani ali je golman Čukaričkog uz drugog pokušaja uspeo da zaustavi loptu ispred linije svog gola.

Da je u 36. minutu lopta prošla ka golu Nemanje Stevanovića Crvena zvezda bi verovatno povela ali je udarac Aleksandra Kataija sa nekih 13 metara izblokirao njegov saigrač Petar Orlandić.

Do odlaska na odmor crveno-beli su terensku inicijativu mogli da krunišu u 40. minutu nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Mihaila Ristića ali i u 43. minutu kada je Aleksandar Katai u situaciji "1 na 1" tukao pravo u dobro postavljenog golmana Čukaričkog.

Kazna za promašaje Zvezdu je stigla u drugom minutu nadoknade prvog dela igre kada su fudbaleri Čukaričkog akcijom u dva poteza izbacili celu odbranu gostujućeg tima i tako stvorili Stojiljkoviću šansu koju on nije propustio.

Desni bek "Brđana" Filip Stojković dobio je loptu u prostor, Predrag Rajković je nepotrebno napustio gol liniju a onda je lopta ubačena u petrac gde je Stojiljković bez problema reagovao i prosledio je u nebranjenu mrežu za prednost domaćih od 1:0.

Pogodak koji su domaći postigli u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena u potpunosti je destabilizovao izabranike Nenada Lalatovića koji u nastavku nisu uspeli da se oporave od "nokdauna" u koji ih je bacio Nikola Stojiljković.

Čukarički je tokom drugog poluvremena u svojim rukama "držao i nož i kolač" pa je trijumf "Brđana" mogao da bude i znatno ubedljiviji.

Pre nego što su udvostručili prednost crno-beli su imali dve sjajne prilike za gol ali je u prvoj situaciji Slavoljub Srnić pogodio Vukašina Jovanovića, dok su u 53. minutu loše izveli kontranapad koji im se otvorio.

Drugi gol na utakmici Čukarički je postigao u 62. minutu nakon još jedne očajne intervencije Zvezdine odbrane i centaršuta Filipa Stojkovića sa desne strane.

Asistent kod prvog gola ponovo je uputio upotrebljiv centaršut na drugu stativu gde je usamljeni kapiten Čukaričkog Igor Matić zakucao loptu u mrežu i tako duplirao prednost domaćih!

Mogao je isti igrač u 76. minutu da dotuče Crvenu zvezdu ali je ponovo Vukašin Jovanović bio na pravom mestu i novim blokom sprečio katastrofu svog tima.

Od šansi Crvene zvezde iz drugog dela igre možemo da izdvojimo priliku Aleksandra Kataija koji je u 54. minutu volej udarcem namučio Nemanju Stevanovića i udarac Petra Orlandića u 89. minutu susreta kada je Crnogorac tukao pravo u golmana domaćeg tima.

U završnici susreta povredio se Luka Jović pa je njegovo mesto u timu zauzeo Saša Stojanović premda nije bilo vremena da se rezultat promeni.

Nakon derbi susreta 27. kola Jelen Superlige možemo da konstatujemo da Partizan ima osam bodova više u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu pa će crno-belima za overu titule biti dovoljan i bod na gostovanju u Kruševcu.

Branilac titule sada će morati da strepi i za drugo mesto na tabeli jer se nalazi u krizi a Čukarički je prišao na četiri boda zaostatka i vrlo lako bi mogao da preskoči crveno-bele ukoliko Zvezda sebi dozvoli još neki kiks.