Zvezda opet efikasna - Nova pobeda, Milojeve slatke muke sa napadačima!

nedelja 28.01.2018.
14:49

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali prvu kontrolnu utakmicu na pripremama u Antaliji. U 16 časova već počinje druga.

Beta/Branislav Božić/Ds

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas u Antaliji ekipu litvanskog Strumbasa rezultatom 3:1, iako su nastupili u kombinovanom sastavu.

Supić, Stojković, Babić, Savić, Anđelković, Donald, Milijaš, Milić, Radonjić, Srnić, Pešić.

Crveno-beli su tokom prvog poluvremena imali blagu inicijativu, ali se na vodeći gol čekalo sve do 37. minuta. Tada je Zvezda izvela odličnu akciju po desnoj strani, usledio je centaršut ka Pešiću koji lepo propušta loptu za Nenada Milijaša, a ovaj je snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora šalje u mrežu - 1:0.

Samo tri minuta kasnije, još jedna dobra akcija crveno-belih, koja je prekinuta tako što je jedan od protivničkih igrača zahvatio loptu u rukom i Zvezda je tako iznudila jedanaesterac.

Sa bele tačke šutirao je Aleksandar Pešić, gađao je donji desni golmanov ugao, ali nije uspeo da ga savlada.

Ipak, tek što je počelo drugo poluvreme, Pešić je uspeo da se iskupi za ovaj promašaj.

Akcija brzonogog Nemanje Radonjića po levoj strani, asistencija za Pešića koji ovog puta ne greši - 2:0 u 49. minutu.

Sredinom drugog poluvremena, rival iz Litvanije je iznudio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Lukas, ali Zvezda je trijumf ipak učinila ubedljivijim.

Igrao se 86. minut, kada je Filip Stojković centrirao za rezervistu Pavkova, a ovaj preciznim udarcem postavio konačnih 3:1.