četvrtak 22.10.2020.
22:52

Činilo se posle prvog vpoluvremena da bi Zvezda mogla bar do jednog boda, ali u nastavku od toga nije bilo ništa. Crveno-beli ostali i bez bodova, i bez isključenog trenera Stankovića.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

U utakmici prvog kola Grupe G Lige Evrope, fudbaleri Crvene zvezde večeras su poraženi na ''Rajn Nekar Areni'' od domaćeg Hofenhajma rezultatom 2:0.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković se prvi put ove sezone opredelio za postavu sa tri štopera, tu poslednju liniju ispred Borjana večeras su činili Milunović, Degenek i Eraković i u većem delu prvog poluvremena to je delovalo vrlo pristojno, pa domaći dugo nisu uspevali da naprave neku ozbiljniju priliku pred Borjanovim golom. Bilo je nekoliko obećavajućih akcija Hofenhajma, ali one su uglavnom na kraju izblokirane u kaznenom prostoru od strane Zvezdinih defanzivaca.

U Zvezdinom šesnaestercu viđena je i jedna sporna situacija, kada je Gaćinović pao posle kontakta sa Sanogom, ali sudija Ernandes nije pokazao na belu tačku u korist domaćina.

Zvezda je pokušavala uglavnom iz kontri da ugrozi gol nemačkog tima, a najbliža tome je bila posle oštrog centaršuta Rodića sa leve strane po zemlji, kada Spiridonović nije uspeo da zahvati loptu i sprovede je u mrežu.

Na drugoj strani, Hofenhajm je najbolju priliku imao u posldnjim trenucima prvog poluvremena, kada je Sanogo pogrešio pred kaznenim prostorom, a Dabur potom iskosa sa leve strane savladao Borjana, ali je Degenek kolenom izbacio loptu sa gol linije u korner.

Zvezda je u nastavku počela hrabrije, već u 47. minutu posle centaršuta iz slobodnog udarca zatresla se mreža Baumana, ali je taj pogodak Strahinje Erakovića opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Potom je bilo još par Zvezdinih opasnih kontri, bez rezultata, ali u 64. minutu Hofenhajm stiže do vođstva. Sve se munjevito odigralo. Najpre jedan naizgled oštar start Akpogume na Veljka Nikolića na srredini terena, ali sudija Ernandes nije dosudio prekršaj, da bi u nastavku akcije Rudi centrirao sa desne strane, a Baumgartner volej udarcem sa deset metara poslao loptu pod prečku - 1:0.

Ponovljeni snimak je pokazao da je Akpoguma ipak na loptu startovao u pomenutom duelu sa Nikolićem, ali Zvezdin trener Dejan Stanković je burno reagovao zbog čega ga je sudija poslao u svlačionicu.

Od tog trenutka Zvezda je krenula na sve ili ništa, zaigrala je agresivnije, ofanzivnije, ekipa je osvežena izmenama, ali osim par opasnih prekida srpski šampion nije uspeo da stvori neku izgledniju priliku.

Doduše, posle jednog od tih prekida, crveno-beli su tražili penal kada je Sanogo povučen, ali baš kao i u prvom poluvremenu kada je Sanogo bio u suprotnoj ulozi, španski arbitar se nije oglasio.

Hofenhajm: Bauman - Poš, Fogt, Akpoguma - Rudi, Baumgartner (Bebu od 78.), Grilič (od 46. Samaseku), Gaćinović (od 46. Gajger), Sesenjon (Skov od 90.) - Dabur, Belfodil (Larsen od 78.).

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Degenek - Gajić (Simić od 85.), Sanogo (Petrović od 75.), Nikolić, Rodić - Katai (Vukanović od 75.), Spiridonović (Ben od 75.) - Falćineli (Pavkov od 85.).