Zvezda na "+6", šampanjac u frizu!

• 22. april 2014.

• 19:57

Fudbaleri Crvene zvezde iskoristili su poraz "večitog rivala" u Kruševcu i pobedom nad Radničkim iz Niša obezbedili šest bodova prednosti u odnosu na Partizan uoči međusobnog susreta u Humskoj.

Vicešampion Srbije ostvario je petnaesti uzastopni trijumf u Jelen Superligi Srbije koji uz poraz Partizana u Kruševcu vredi duplo više.

Crvena zvezda savladala je Radnički iz Niša u okviru 25. kola JSL rezultatom 2:0 (0:0), pa pet kola pre kraja ima prednost od 6 bodova u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Crvena zvezda - Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Nenadić, Milijaš, Ninković, Kovačević, Lazović (od 64' Gogić), Mrđa (od 88' Onjilo), Rakić (od 71' Savićević)

Radnički Niš
- Filipović, Pauljević, Bulatović, Kosorić, Pavlović, Jovanović, Ćulum, Trišović (od 56' Petrović), Krstić (od 66' Kolarević), Pejčić, Stojanović (od 78' Marjanović)

Na startu susreta igranog na "Marakani" moglo se primetiti da su domaćim fudbalerima "vezane noge" zbog dodatnog pritiska koji im je nametnut usled poraza Partizana u Kruševcu.

Za petnaestak minuta igre Zvezda nije stvorila izgledniju priliku a Radnički je dobrom postavkom igre držao domaće fudbalere daleko od svog gola.

Prva prava prilika u prvom delu susreta viđena je u 18. minutu igre kada je golman Filipović intervenisao ispred Đorđa Rakića a na odbijenu loptu natrčao je Dragan Mrđa i poslao je pored leve stative.

Usledio je posle opisane prilike period od 15 minuta bez pravih prilika a onda je Zvezda u završnici prvog dela igre imala nekoliko dobrih šansi da dođe do prednosti.

Najpre je Rakić posle kontranapada u 34. minutu testirao budnost golmana Filipovića a onda su usledili udarci Kovačevića, Lazovića i Ninkovića od kojih nijedan nije završio iza leđa danas odličnog golmana Radničkog pa se na poluvreme otišlo bez golova.

Odmor u poluvremenu dobro je došao izabranicima Slaviše Stojanovića koji su agresivno krenuli ka golu gostiju odmah po povratku na teren što je rezultiralo golom već posle četiri minuta igre.

Napadač Radničkog "davio" je loptu na sredini terena a potom je iz njegove greške Ninković iskoristio priliku da spoji Rakića sa golom i tako uradi veći deo posla kod vodećeg gola crveno-belih.

Momak koji je danas prvi put počeo utakmicu u dresu Crvene zvezde matirao je Filipovića u 49. minutu i tako postigao svoj prvi pogodak za vicešampiona Srbije.

Odmah nakon vodećeg gola Stojanović je odlučio da krene sa promenama, kako bi ojačao vezni red i onemogućio fudbalere Radničkog da ugroze Bajkovića.

Dragan Mrđa imao je u 65. minutu odličnu priliku da duplira prednost Crvene zvezde ali je golman Radničkog još jednom dobro intervenisao i poslao loptu u korner.

Ono što mu nije pošlo za rukom u 65. minutu meča Mrđa je ispravio samo deset minuta kasnije. Posle greške defanzivaca Radničkog u svojoj trećini terena Milijaš i Mrđa su odigrali dupli pas a potonji je obišao Filipovića i zatresao mrežu gostiju za konačnih 2:0!

Od tog trenutka Zvezda je "umrtvila" igru, Radnički je samo jednom pripretio Bajkoviću ali to nije bilo dovoljno za promenu rezultata.

Crveno-beli su tako stigli do 15. uzastopne pobede u Jelen Superligi koja ih odvodi na velikih 6 bodova prednosti u odnosu na Partizan, pet kola pre kraja sezone.

Crveno-beli bi posle svega jednim osvojenim bodom u Humskoj mogli da overe titulu iako će posle 146. "večitog derbija" morati da se odigraju još četiri kola.