subota 01.08.2020.
21:31

Slavlje Crvene zvezde nakon prvog kola Super lige Srbije.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Tim iz Ljutice Bogdana je uspeo da dođe do prvih bodova u novom šampionatu Super lige i to protiv Novog Pazara, novajlije. Bilo je ubedljivih 3:0 (2:0).

Crvena zvezda je bila odlična u prvih 15 minuta kada smo videli dva gola u mreži Novog Pazara.

Ekipa Dejana Stankovića je povela u osmom minutu nakon odlične akcije po levoj strani Aleksandra Kataija. Najveće pojačanje Crvene zvezde je prevarilo protivnika, proturio je loptu kroz noge svom čuvaru i na kraju je asistirao Spiridonoviću za vođstvo crveno-belih.

Pet minuta kasnije još jedan gol u mreži Pazara, ovoga puta je Kurdić oborio Tomanea, sudija Nikolić je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač je bio Mirko Ivanić za 2:0.

Te golove možete videti OVDE.

Imala je Zvezda još šansi do kraja poluvremena, a pretio je i Pazar, pogodili su gosti stativu nakon udarca Tomića.

Tomane, Katai, Ivanić i Sanogo su pokušavali da povećaju prednost, ali je rezultat ostao 2:0.

U nastavku je Stanković malo povukao ručnu izvadivši iz igre Aleksandra Kataija, ostavio ga je u svlačionici na poluvremenu, a prvu šansu je imao Vulić koji je i zamenio Kataija.

Spiridonović opet najagilniji, čini se i najspremniji, imao je jedan sjajan udarac sa distance, ali je golman Drobnjak dobro odbranio. Pokušavali su domaći, imao je i Gajić šansu, ali promene rezultata nije bilo sve do 81. minuta.

Tada je Spiridonović oboren na ivici kaznenog prostora, Vulić je uzeo stvar u svoje ruke i odlično izveo slobodan udarac za konačnih 3:0.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (Gobeljić 75), Pankov, Eraković, Rodić, Sanogo (Jovičić 65), Nikolić, Ivanić (Ben 65), Spiridonović, Katai (Vulić 46), Tomane (Vukanović 75)

Novi Pazar: Drobnjak, Vukajlović, Kurdić, Delimeđac (Vlajković 67), Marinković, Tomić, Nedeljković, Kecap (Kurti 67), Dacić (Dragutinović 33), Resić (Hadžibulić 46), Kovačević.