sreda 20.06.2018.
18:53

Crvena zvezda pobedom započela seriju utakmica na pripremama za novu sezonu.

Beta/Saša Đorđević/Ev

Prvu proveru ovog leta Crvena zvezda imala je danas protiv domaće selekcije Užica na ''Begluku'' i na kraju je slavila rezultatom 2:1.

Crvena zvezda danas je nastupila u sastavu: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Terzić, Jovičić, Krstičić, Meleg, Srnić, Ben i Stojiljković. Kapitensku traku nosio je štoper Vujadin Savić.

Ovaj tim je odigrao prvih 45 minuta, a u poluvremenu je trener Vladan Milojević napravio 10 izmena. Na terenu je od startera ostao samo levi bek Terzić, pa je Zvezdina postava u nastavku izgledala ovako:

Stanković, Bainović, Ze Markos, Eraković, Terzić, Gojkov, Luković, Milijaš, Cvetković, Nikolić i Milić.

Crveno-beli su, očekivano, imali inicijativu od samog početka meča, ali se nešto duže čekalo na neke ozbiljnije prilike za vodeći gol.

Sredinom poluvremena izdvojili su se Srnić i Meleg, koji su najopasnije pretili golu rivala, ali njihovi pokušaji nisu bili precizni.

Ono što nije uspelo njima, uradio je Branko Jovičić u 36. minutu. On je najpre želeo da asistira, lopta se ponovo odbila njemu u noge, a onda je uputio dobar udarac i savladao protivničkog golmana - 1:0.

Do kraja poluvremena, pripretio je još Krstičić u 43. minutu, ali je uspeo da iznudi samo korner u toj situaciji.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Nenad Milijaš je snažnim udarcem uzdrmao prečku posle centaršuta Terzića, ali samo dva minuta kasnije, gol na drugoj strani.

Užičani su izjednačili golom Stefana Đurića, koji je savladao mladog Stankovića za 1:1 od 50. minuta utakmice.

Usledio je pritisak Crvene zvezde, njene nove prilike, a trijumf crveno-belima u ovoj utakmici doneo je Nemanja Milić u 67. minutu. Bainović ga je lepo proigrao, a Milić zaobišao golmana i poslao loptu u mrežu - 2:1.

Do kraja meča, i Cvetković je pogodio prečku, a još jedan projektil Milijaša prohujao je iznad gola.