Zvezda kao Feniks!

• 17. novembar 2012.

• 21:00

Uzbudljiv derbi na Marakani, na kraju slavila Zvezda sa 3:2! Partizan znatno bolji u prvom poluvremenu kada je stekao prednost od 2:1, ali je nastavak meča doneo potpuni preokret. Zvezda potpuno dominantna u nastavku i preko Milivojevića i Milijaša stigla do zaslužene pobede!

Pred više od 44.000 gledalaca na Marakani, prvo poluvreme je proteklo u dominaciji Partizana, koji međutim, nije uspeo da znatno bolju igru kruniše ubedljivijim vođstvom.

Poveli su crno-beli već posle devet minuta igre, iz prve prilike na utakmici. Saša Ilić je u svom stilu pronašao Mitrovića, koji beži Jovanoviću i Spajiću, izbija sam pred Bajkovića i šalje loptu u mrežu - 0:1.

Pet minuta kasnije, svoju prvu priliku koriste i domaći. Darko Lazović je prošao Lazevskog na desnoj strani, odlično centritao ka Kasalici, koji koristi kiks Miljkovića i Ostojića i volej udarcem postiže pogodak - 1:1.

Ali u 16. minutu novo vođstvo Partizana - 1:2, autogol Jovanovića! Lazar Marković je napravio pometnju u odbrani Zvezde, probio je po levoj strani, oštro centrirao na peterac, a iskusni crnogorski reprezentativac je nespretno reagovao i Bajković je po drugi put savladan.

Do kraja prvog poluvremena Partizan je i dalje imao više od igre, ali nije uspeo da uveća svoje vođstvo.

U 34. minutu novi kiks Jovanovića, poklonio je loptu napadačima Partizana, Lazar Marković je munjevito ušao u kazneni prostor, ali onda poslao loptu pored gola.

Međutim, u nastravku kao da smo gledali neku drugu utakmicu. Janković je pogodio uvođenjem Vešovića umesto Mikića, Zvezda je bila mnogo agresivnija, borbenija. Verovali su domaći u preokret i do njega su potpuno zasluženo i došli.

Igrao se 50. minut, Milivojević je primio loptu na nešto više od 20 metara od gola, odlično je šutirao pored Saše Ilića, lopta je okrznula prečku i završila u mreži - 2:2!

U 59. minutu odličan prodor Vešovića po desnoj strani, centaršut ka Kasalici, koji kroz konfuznu odbranu Partizana upošljava Lazovića, ali on šalje loptu iznad prečke.

Tek je prava konfuzija u odbrani Partizana viđena je dva minuta kasnije.

Katastrofalna greška  Ostojića, koji je pokušao da vrati loptu golmanu Petroviću, ali umesto toga uposlio je Lazovića. Ovaj je, međutim, otišao suviše ulevo, centrirao zatim ka Milijašu, ali se Zvezdin kapiten nije snašao.

Ipak, potpuni preokret dogodio se u 74. minutu. Kasalica se na desnoj strani odlično izborio za centaršut pored Lazevskog, na pravom mestu bio je Milijaš koji glavom šalje loptu u donji desni ugao golmana Petrovića - 3:2!

Trener Partizana kao da ne veruje šta gleda na terenu u drugom poluvremenu. Besan je na svoje fudbalere. U finišu je pružio priliku i Ninkoviću i Stefanu Šćepoviću, ali Zvezda je izuzev jedne solidne prilike Ninkovića u samom finišu bez većih problema zadržala prednost i smanjila prednost Partizana na pet bodova zaostatka.

Crvena zvezda: Bajković, Mikić (Vešović od 46.), Spajić, Jovanović, Mladenović, Mijailović, Milivojević, Milijaš (Dimitrijević od 85.), Lazović (Milunović od 68.), Kasalica, Mudrinski.

Partizan:  Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Lazevski, Smiljanić, S. Marković, Ilić (S. Šćepović od 80.), Tomić (Jojić od 66.), L. Marković (Ninković od 85.), Mitrović.