Zvezda je vicešampion!

• 16. maj 2015.

• 18:53

Posle prave blamaže u prošlom kolu protiv kragujevačkog Radničkog, Crvena zvezda danas protiv OFK Beograda popravila utisak i osigurala drugo mesto na tabeli.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas kao gosti na Vračaru ekipu OFK Beograda rezultatom 4-2, u pretposlednjem kolu Jelen Superlige.

Pošto je u isto vreme na Banovom brdu Čukarički poražen od Vojvodine, Zvezda je ovom pobedom osigurala drugo mesto na tabeli na kraju sezone, odnosno vicešampionsko zvanje.

Zanimljiv meč videli su gledaoci na Vračaru, OFK je nešto bolje počeo, pripretio u par navrata, ali je zatim Zvezda zaigrala konkretnije, počela da stvara šanse i u 35. minutu crveno-beli su poveli pogotkom Darka Lazovića, na asistenciju Mihaila Ristića - 0:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a već u šestom minutu nastavka, Lazović je sa leve dtrane asistirao Orlandiću, koji glavom šalje loptu u mrežu - 0:2.

Činilo se da je Zvezda završila najveći deo posla, ali onda sledi munjevit odgovor ''Romantičara''. Prvo je u 55. minutu Zarubica realizovao odličnu kontru domaćih, da bi samo tri minuta kasnije isti igrač asistirao rezervisti Nikoli Cuckiću, koji je izjednačio na 2-2!

Ipak, ovo nije poremetilo crveno-bele, koji su nastavili sa atacima i rezultat je stigao u 65. minutu, kada je Darko Lazović svojim drugim golom vratio vođstvo gostima.

U samom finišu, Zvezda je pobedu učinila još ubedljivijom, još jedna asistencija Darka Lazovića, a Vukan Savićević pogađa za konačnih 2-4!

Golove sa Vračara možete da vidite OVDE.

OFK Beograd: Čupić – Liščević (Cuckić od 46.), Matović, Savić, Antonov (Zlatković od 46.) – Micevski, Janković, Gajić – Duronjić, Andrić, Zarubica;

Crvena zvezda: Kahriman – Petković (Cvetković od 59.), Pavićević, Lazić, Anđelković – Grujić, Ristić – Lazović, Stojanović, Gavrić (Avramovski od 72.) – Orlandić.