Zvezda jača od umora i Mladosti

nedelja 22.10.2017.
20:57

Vicešampion Srbije upisao je nova tri boda u domaćem prvenstvu, pošto je u okviru 14. kola uspeo da savlada umor i lučansku Mladost.

Beta/Branislav Božić/Ds

Kombinovani sastav Crvene zvezde uspeo je da savlada lučansku Mladost sa 2:1 (2:0) u poslednjoj utakmici 14. kola Super lige Srbije.

Crvena zvezda:
Borjan - Stojković, Le Talek, Babić, Rodić - Krstičić (od 46' L. Ilić), Milijaš, Račić (od 52' Donald) - Srnić, Pešić, Adžić (od 68' Radonjić);

Mladost Lučani: Rosić, Andrić, Pešić, Milošević, Šatara, Sinđić (od 46' Marinković), Tumbasević, Pavlović, Radivojević, Marić (od 77' Golubović), Trifunović;

Poraz koji je Arsenal naneo vicešampionu Srbije u četvrtak uveče ostavio je traga na izabranike Vladana Milojevića što se moglo videti u današnjem okršaju sa lučanskom Mladosti.

Strateg Crvene zvezde napravio je pet rokada u startnoj postavi u odnosu na tim koji je počeo duel sa Arsenalom, ali se i pored toga videlo da su neki igrači umorni i potrošeni.

Uvodnih dvadeset minuta proteklo je a da nismo videli pravu priliku, a mora se priznati da tokom prvog poluvremena i pored dva gola domaćih nije bilo prevelikih šansi.

Štoper Srđan Babić prvi je zapretio gostima u 21. minutu i to nakon slabe intervencije golmana Mladosti koji je kratko odbio loptu posle udarca Luke Adžića.

Opisana situacija kao da je najavila ono što će se desiti svega pet minuta kasnije. Filip Stojković šalje upotrebljiv centaršut sa desnog boka a Aleksandar Pešić sedmim golom u prvenstvu dovodi Zvezdu u vođstvo!

Ostaje samo da se utvrdi da li je golu prethodila ofsajd pozicija, a spornu situaciju možete pogledati OVDE!

Mladost je jedinu pravu priliku u prvom delu imala posle udarca Predraga Pavlovića u 37. minutu ali je Milan Borjan bio na visini zadatka.

Pet minuta pre odlaska na odmor Uroš Račić duplira prednost domaćeg tima posle jako lepe akcije tokom koje je izmenjao pasove sa Nenadom Milijašem i Aleksandrom Pešićem.

Zvezda je tako otišla na odmor sa dva gola prednosti, a u nastavku smo videli znatno više opasnih situacija, pre svega pred golom gostujućeg sastava.

Baš kao u prvom poluvremenu prvi je zapretio Srđan Babić ali je lopta završila visiko preko prečke nakon udarca glavom.

U petom minutu nastavka šok za domaći sastav! Lošu reakciju odbrane Crvene zvezde i "pukotinu" na levom boku koristi Vladimir Radivojević koji snažnim udarcem po zemlji, u bliži ugao gola Milana Borjana uspeva da pogodi mrežu i smanji prednost domaćih!

Odmah nakon pogotka lučanske Mladosti počinju da se ređaju prilike na drugoj strani. Nenad Milijaš i Mičel Donald su zapretili iz prekida, bliži je bio kapiten koji je u 55. minutu pogodio stativu.

Ni Mladost nije bila bezopasna, štoper Bogdan Milošević našao se u odličnoj prilici posle kornera u 61. minutu ali je loše zahvatio loptu koja je posle udarca rikošetirala od zemlje i otišla van okvira gola.

Završnih pola sata obeležili su prekidi Nenada Milijaša, nekoliko razornih udaraca sa distance sa kojima se golman Dragan Rosić dobro borio.

U poslednjih pet minuta videli smo i crveni karton. Predrag Pavlović je zaradio drugi žuti zbog starta na Mičelu Donaldu, a na ulasku u sudijsku nadoknadu Šegrt pokazuje četiri javne opomene posle koškanja pred golom domaćeg tima. Požuteli su Radivojević, Le Talek, Borjan i Rosić.

Crveno-beli nakon novog trijumfa ostaju prvi na tabeli sa četiri boda više od drugoplasiranog Partizana, a već u sredu dočekuje Spartak u zaostalom prvenstvenom meču.