Zvezda ima dobar rezultat! Marakano, sad budi prevaga!

• 17. avgust 2017.

• 20:52

Mnogo muka zadao je Crvenoj zvezdi njen bivši igrač Mihailo Ristić, golman Borjan je bio na vetrometini, ali na kraju - dobar rezultat pred revanš u Beogradu.

Nije bilo nimalo lako na prelepom stadionu u Krasnodaru, ali Crvena zvezda ima čemu da se nada pred revanš na svom terenu za sedam dana - 3:2 za ruskog predstavnika večeras.

Krasnodar je maltene od početka meča počeo da steže obruč oko Zvezdinog šesnaesterca. Već u šestom minutu i prva prilika za domaće preko Ristića koji je odlično šutirao, Borjan nesigurno reagovao, ali srećom crveno-beli su uspeli da otklone opasnost.

Ovo je bila najava onoga što smo od domaćina gledali tokom čitavog meča.

I upravo iz takve jedne situacije, domaći su i poveli u 20. minutu meča. Opet je Ristić šutirao sa distance, Borjan odbio loptu, a Ignjatijev je iz peterca sproveo u mrežu - 1:0.

Videlo se da povređeni Branko Jovičić mnogo nedostaje Zvezdi, previše slobodnog prostora na sredini terena imali su fudbaleri Krasnodara, što je Mihailo Ristić obilato koristio i stavljao na muke Borjana.

Nova takva situacija viđena je i u 31. minutu, Borjan je uspeo da interveniše, a nešto kasnije Srnić je imao jednu od retkih prilika za Zvezdu u prvom poluvremenu, kada je golman Sinicin dobro reagovao.

Mnogo više sadržaja i uzbuđenja višeno je u nastavku meča. Tek što je počelo drugo poluvreme, Borjan je opet morao da vadi loptu iz mreže. Ramirez je odlično centrirao sa leve strane, a na pravom mestu bio je Klasen koji iza neopreznog Anđelkovića iskosa sa desne strane šalje loptu u mrežu - 2:0.

Ipak, Zvezda je ekspresno uspela da se oporavi od ovog šoka. Već u 51. minutu Boaći je propustio stopostotnu priliku posle odličnog prodora i centaršuta Anđelkovića sa leve strane. Napadač Zvezde šutirao je sa pet metara, ali Sinicin fenomenalno reaguje.

Srećom, samo šest minuta kasnije, Zvezda stiže do pogotka. Akcija Radonjića, Boaćija i Srnića ispred kaznenog prostora domaćih, Srnić na kraju precizno šutira sa dvadesetak metara i lopta završava u donjem desnom uglu gola Sanicina - 2:1.

Novu dramu crveno-belima režirao je Mihailo Ristić u 63. minutu, još jednim izvanrednim šutem iz daljine, lopta je pogodila prečku, završila iza leđa Borjana, ali po proceni arbitara nije prešla gol liniju, što je naišlo na oštre proteste domaćih navijača.

Nažalost, samo tri minuta kasnije, domaći stižu do trećeg gola. Ovoga puta posle kornera, Petrov je ostao zaboravljen na petnaestak metara, kasnili su Le Talek i rezervista Milić, a fudbaler Krasnodara snažno šutira i pogađa Borjanovu mrežu - 3:1.

-
-
Morao je trener Milojević da reaguje i to je učinio sjajno - izveo je štopera Babića uveo napadača Pešića, a takođe i umesto Radonjića na teren poslao pomenutog Milića.

Upravo su ova dvojica rezervista režirali drugi pogodak za Zvezdu. Milić je probio po desnoj strani u 72. minutu, a Pešić prelepo zavukao loptu u bliži ugao gola domaćih - 3:2!

Do kraja bilo je i tenzije na relaciji Vujadin Savić - Fjodor Smolov, tražili su Rusi penal, ali sudija je imao drugačije mišljenje, ostalo je 3-2.

Odličan rezultat za Zvezdu pred revanš na Marakani.