Zvezda igrala po Milijaševim ''notama''!

• 13. avgust 2017.

• 18:54

Zvezda nastavila sa pobedama, Bačka sa porazima u Superligi, ali jedna serija je ipak prekinuta večeras.

Pred oko 12.400 gledalaca večeras na tribinama stadiona ''Rajko Mitić'', Crvena zvezda je nastavila seriju pobeda u novoj sezoni Superlige.

Iako je Vladan Milojević na teren poslao kombinovani sastav, to se nije osetilo kada je rezultat u pitanju. Na kraju, 3-1 za Crvenu zvezdu i ostanak crveno-belih na vodećoj poziciji na tabeli.

Ono što je obeležilo večerašnji meč jeste i veoma loš teren na našem najvećem  stadionu, pa je u poluvremenu stigla informacija da će posle večitog derbija krajem meseca početi neophodni radovi na zameni travnate podloge na popularnoj Marakani.

Kada je sama utakmica u pitanju, Bačka se hrabro suprotstavila velikom favoritu, ali više od časnog poraza nije mogla. Zvezda je kontrolisala dešavanja na terenu, a prvu priliku je imala već posle tri-četiri minuta igre, kada Aleksandar Pešić nije uspeo da savlada golmana Jevrića.

Na isteku desetog minuta igre, Nenad Milijaš je imao dobar pokušaj sa nekih 18 metara, ali je golman Bačke izašao kao pobednik.

Mogli su kasnije i Milić i Rikardinjo da bolje reaguju u izglednim situacijama, ali nisu bili dovoljno precizni.

Ipak, u 38. minutu Zvezda konačno stiže u vođstvo. Crveno-beli su najpre iznudili korner na levoj strani, odlično ga je izveo Milijaš, a pred golom Jevrića najspretniji je bio Aleksandar Pešić, koji sa nekih šest metara šalje loptu u mrežu - 1:0.

Prednost crv eno-belih duplirana je početkom drugog poluvremena, i to na sličan način. Ponovo je Milijaš odlično izveo korner, a ovoga puta je egzekutor bio štoper Abraham Frimpong, za vođstvo Zvezde od 2-0.

Ipak, Bačka se nije predavala.

U 63. minutu Veseljko Trivunović je imao dobar pokušaj iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je lopta prohujala iznad prečke Borjanovog gola.

Ono što tada nisu uspeli, gosti su uradili u 82. minutu, kada su izveli odličnu akciju, a realizovao ju je rezervista Čeković, koji je iskosa sa leve strane, pored Srđana Babića poslao loptu u suprotni ugao Borjanovog gola - 2:1.

Zvezda je tako prekinula seriju bez primljenog gola, opširnije o tome čitajte OVDE.

Ipak, tu se nije sve završilo kada su u pitanju golovi na večerašnjem meču. Posle još jednog odličnog centaršuta Nenada Milijaša i odbijene lopte od prečke, Uroš Račić je u 86. rešio pitanje pobednika za konačnih 3-1.