Zvezda ide na obalu Crnog mora, Voša protiv Burse!

  • Autor: Mihajlo Vidojević

  • 19. jul 2013.

  • 13:09

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Vicešampion Srbije igraće protiv pobednika meča Černomorec iz Ukrajine i Dačije iz Moldavije u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, dok je žreb bio nepovoljan po Vojvodinu i dodelio joj najtežeg mogućeg rivala, ekipu Bursaspora.

Zvezda ide na obalu Crnog mora, Voša protiv Burse!
Predstavnici Srbije u kvalifikacijama za Ligu Evrope dobili su imena potencijalnih rivala u trećem kolu.

Imajući u vidu da su Crvena zvezda i Vojvodina na korak od plasmana u treće kolo a da je Jagodina već pred eliminacijom, žreb je bio polovično povoljan za srpske klubove.

Crvena zvezda je izbegla potencijalne teške duele sa Udinezeom i Brižom a žreb joj je za rivala dodelio pobednika dvomeča ekipa sa istoka kontinenta.

Ukoliko Zvezda overi plasman u treće kolo tamo će je sačekati bolji iz dvomeča Černomoreca iz Odese i rumunske Dačije. U prvom susretu ova dva kluba Černomorec je bio bolji i slavio sa 2:0 na svom terenu pa je u istom položaju kao i Crvena zvezda pred revanš drugog kola kvalifikacija.

Pored povoljnog žreba Zvezda je imala sreće i kod određivanja domaćinstva jer će prvi meč igrati kao gost a revanš na "Marakani".


Za razliku od Crvene zvezde crveno-beli iz Novog Sada nisu mogli da se raduju nakon žreba. Vojvodina će, u slučaju da se plasira u treće kolo, igrati protiv Bursaspora koji je bio najteži mogući raval sa spiska potencijalnih u grupi superligaša iz Novog Sada.

Radi se o četvrtoplasiranoj ekipi turske Superlige koja se pripremala za učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona verujući da će Fener i Bešiktaš biti izbačeni iz evropskih takmičenja.

Kako je Sud za sportsku arbitražu u Lozani preinačio odluku UEFA Bursa je morala u nazad u kvalifikacije za LE gde će se najverovatnije sastati sa Vojvodinom.

Što se tiče Jagodine, "Ćurani" bi u slučaju senzacije i plasmana u treće kolo kvalifikacija igrali protiv Randera iz Danske ali je mnogo izvensnije da će u duel sa Dancima Rubin iz Kazanja.

Prvi mečevi trećeg kola kvalifikacija za LE igraju se 1. avgusta a revanši su na programu 8. avgusta.

Parovi trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope:
Černomorec/Dačija - Crvena zvezda/IBV
Irtiš/Široki Brijeg - Udineze
Ventspils/Ženes Eš - Makabi Haifa/Hazar Lankaran
Dinamo Minsk/Lokomotiva Zagreb - Trabzon/Deri siti
Slask/Rudar Pljevlja - Klub Briž
Geteborg/Trencin - Astra/Omonija
Svonsi - Malme/Hibernijan
Petrolul/Vikingur - Vitese
Skonto/Liberec - Cirih
Hod/Aktobe - Brajdablik/Šturm
Randers - Jagodina/Rubin
Žalgiris/Pjunik - Honka/Leh
Sevilja - Mladost Podgorica/Senica
Hajduk/Turnovo - Dila Gori/Olborg
Kukeši/Sarajevo - Metalurg Donjeck
Sent Etjen - Šahtjor Soligorsk/Milsami
Jablonec - Stromsgodset/Debrecin
Karabag/Pjast Glivice - Anortozis/Gefle
Levadija/Panduri - Beroe Stara Zagora/Hapoel Tel Aviv

Rijeka/Prestatin - Olimpija/Žilina
Tromse/Inter Baku - Diferdanž/Utreht

Asteras - Rapid Beč
Madervel - Kubanj

Zrinjski/Botev Plovdiv - Štutgart
Eštoril - Hapoel Ramat Gan

Vojvodina/Honved - Bursa
Škoda Ksanti/Linfild - Rejkjavik/Standard Lijež

Sparta Prag/Haken - Tun/Čikura
Valeta/Minsk - Rozenborg/Sent Džonston


  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari