sreda 29.11.2017.
19:54

Lider domaćeg šampionata nastavio seriju i zadržao šest bodova prednosti u odnosu na "večitog" rivala. Aleksandar Pešić postigao het-trik, Gobeljić i Jovičić prvence.

Beta/Saša Đorđević/Ev

Poslednja utakmica 19. kola Super lige Srbije odigrana je večeras na stadionu "Rajko Mitić" gde su fudbaleri Crvene zvezde ostvarili očekivanu i ubedljivu pobedu nad ekipom Radnika.

Crvena zvezda je slavila rezultatom 5:0 (2:0) i tako vezala osmu pobedu u prvenstvu, a sedamnaestu od početka sezone nakon koje je zadržala šest bodova prednosti u odnosu na "večitog" rivala.

Nikakvih problema nisu imali izabranici Vladana Milojevića u večerašnjem odmeravanju snaga sa surduličkim Radnikom iako je domaćin igrao u kombinovanom sastavu.

Nakon svega deset minuta igre Marko Gobeljić je prvencem u Zvezdinom dresu "otključao" rivala i već tada je bilo jasno u kom će smeru ići utakmica na našem najvećem stadionu.

Radnik se nakon primljenog gola nije povukao, nastojao je da igra otvoreno i zahvaljujući takvoj igri uspeo je u nekoliko navrata da zapreti Borjanu koji je u dve, tri situacije morao da interveniše u stilu Manuela Nojera.

Najveću opasnost po gol gostujućeg tima nakon Gobeljićevog gola predstavljao je Luka Adžić, ali mladi krilni fudbaler nije imao sreće da se večeras upiše u listu strelaca.

Osam minuta pre kraja prvog poluvremena Nenada Milijaš spaja Aleksandra Pešića sa golom ali Vasiljević odlično krati ugao i uspeva da zaustavi udarac napadača domaćeg tima.

Sve dobro što je uradio u prvom poluvremenu golman Radnika je poništio u 46. minutu pošto je ispustio loptu koja je morala da završi u njegovim rukama i omogućio Zvezdi da u poslednjim sekundama prvog dela igre postigne drugi gol.

Lopta je posle nesigurne intervencije Vasiljevića završila u korneru, a nakon što je Adžić poslao loptu u šesnaesterac Aleksandar Pešić je pogodio trinaesti put u sezoni i duplirao prednost crveno-belih.

Zvezda je u nastavku nastavila dominaciju, a Pešić golgetersku seriju, pošto je sa nova dva gola u 71. i 77. minutu kompletirao het-trik i ponovo izbio na prvo mesto liste najboljih strelaca u Super ligi.

Važno je istaći da je večeras ponovo zaigrao Branko Jovičić koji je povratnički nastup uveličao golom iz penala u 91. minutu susreta!

Crvena zvezda se nakon 19 odigranih utakmica nalazi na prvoj poziciji na tabeli sa 52 osvojena boda, što je šest više u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Narednu utakmicu u Super ligi crveno-beli igraju 3. decembra u Bačkoj Palanci protiv ekipe Bačke, a onda sledi utakmica sezone protiv nemačkog Kelna.