Zvezda dominira, ''Delije'' već slave titulu!

petak 29.05.2020.
20:16

Posle svega viđenog u prvom poluvremenu, bilo kakav preokret se čini kao ''nemoguća mislja''.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri Crvene zvezde izvanredno su ušli u završnicu sezone, posle pauze od dva meseca.

Već posle prvog poluvremena protiv Rada na Banjici, ekipa Dejana Stankovića vodi sa ubedljivih 3:0, a s obzirom na broj prilika, ''Građevinari'' su još i dobro pošli.

U slučaju pobede koja je sada potpuno izvesna, Zvezda će danas i teoretski obezbediti novu šampionsku titulu.

Od samog početka meča Zvezda je imala inicijativu i vrlo brzo počela da stvara izgledne prilike, preko Vukanovića, Bena, Tomanea...

Domaći su nekako odolevali sve do 24. minuta, a onda Perendija na ivici kaznenog prostora obara Vukanovićai za sudiju Grujića nije bilo dileme - penal za Zvezdu.

Siguran realizator sa bele tačke bio je Mirko Ivanić - 0:1.

Od tog trenutka, otpor ekipe Rada je postao još slabiji, pa su crveno-beli veću 30. minutu suplirali prednost. Bila je to uigrana akcija posle slobodnig udarca - Ben, Ivanić i na kraju štoper Srđan Babić, koji se odlično snašao u ovoj situaciji kao klasičan napadač - 0:2.

Mogao je nešto kasnije i Njegoš Petrović da se upiše u strelce, a u 36. minutu Aleksa Vukanović na asistenciju Bena šalje loptu u mrežu za 0:3.

Na ulasku u finiš poluvremena, još jedna prilika za Vukanovića, bio je jedan na jedan sa golmanom Markovićem, ali je čuvar mreže Rada izašao kao pobednik iz ove situacije.

Naravno, Zvezdini navijači su već počeli sa šampionskim slavljem na društvenim mrežama, kada već ne mogu da budu prisutbi na tribinama.