Zvezda dominantna, Vojvodina pripretila na kraju poluvremena

subota 22.02.2020.
18:52

Aktuelni šampion na dobrom putu da uveća bodovnu prednost u odnosu na Partizan.

Crvenazvezdafk.com

Završeno je prvo poluvreme na ''Marakani'', gde Crvena zvezda vodi protiv Vojvodine sa 1:0, u derbiju 22. kola Linglong Superlige Srbije.

Vodeči gol za crveno-bele postigao je El Fardu Ben u 18. minutu meča. Željko Gavrić je sa leve strane ubacio loptu u kazneni prostor na suprotnu stranu ka Benu, a on pogađa bliži ugao gola golmana Rockova - 1:0.

Četiri minuta kasnije Milan Pavkov je mogao da duplira vođstvo, bila je to izvanredna prilika posle saradnje sa Veljkom Nikolićem, ali ovoga puta Rockov izlazi kao pobednik.

Nastavila je Zvezda sa inicijativom i napadima, a u 31. minutu još jednom na delu odlična saradnja Bena i Gavrića, ovoga puta šutira mladi krilni fudbaler crveno-belih, ali stativa spasava goste.

Tek u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Vojvodina je opasno pripretila, kada je Bojić lepo proigrao Đuričića, ovaj je umakao Rodiću, ali iskosa sa desne strane nije uspeo da savlada Borjana.