Zvanično - Pokrenuta istraga zbog dešavanja na Vračaru!

• 23. jul 2015.

• 16:35

Četiri dana nakon duela prvog kola Superlige Srbije između OFK Beograda i Crvene zvezde oficir za integritet FSS Milivoj Mirkov pokrenuo je istragu zbog sumnji da je utakmica nameštena.

Prašina koja se podigla nakon utakmice prvog kola Superlige Srbije između OFK Beograda i Crvene zvezde još uvek se nalazi u vazduhu a konačno su preduzeti konkretni koraci kako bi se utvrdilo da li je na Vračaru bilo zakulisnih radnji.

Oficir za integritet Fudbalskog saveza Srbije Milivoj Mirkov otvorio je internu istragu koja bi trebalo da dokaže da li je meč na Vračaru namešten i da li je bilo pritisaka na domaće igrače u pauzi između poluvremena.

"Na osnovu prikupljenih informacija da je u poluvremenu fudbalske utakmice 1. kola Superlige između OFK Beograda i Crvene zvezde od strane više lica vršen pritisak na igrače i članove Stručnog štaba OFK Beograda, u skladu sa članom 26 Pravilnika o prevenciji i sprečavanju nameštanja utakmica, oficir za integritet FSS je dana 22. jula 2015. godine otvorio internu istragu" saopšteno je na sajtu FSS.

Na zvaničnom sajtu Fudbalskog saveza Srbije saopšteno je da će u sklopu istrage biti ispitana službena lica koja su se 19. jula našla na stadionu "FK Obilić".

"O rezultatima i daljim aktivnostima javnost će naknadno biti obaveštena" dodaje se na sajtu FSS.

Utakmica OFK Beograd - Crvena zvezda završena je rezultatom 2:6 iako je domaći tim imao dva gola prednosti u odnosu na crveno-bele nakon 45 minuta igre.

"Večernje Novosti" su sredinom nedelje objavile da je na poluvremenu došlo do upada u svlačionicu fudbalera OFK Beograda sa ciljem da u drugom delu meča dozvole gostima da naprave preokret.

Zbog dešavanja na utakmici prvog kola Superlige na Vračaru Višem tužilaštvu u Beogradu dostavljen je podnesak na osnovu kojeg će nadležni organi ispitati imali osnova za pokretanje postupka.