subota 01.04.2017.
19:00

U senci današnjh mečeva na Marakani i Čairu, odigrana su još tri meča 28. kola Superlige.

Sportske.net

Najjači utisak ostavila je ekipa Voždovca, koja je na svom terenu danas ubedljivo savladala trećeplasiranu Vojvodinu rezultatom 4:1.

Drugi uzastopni poraz novosadskog superligaša mogao se naslutiti posle nešto više od pola sata igre.

Najpre je u 33. minutu crveni karton dobio štoper gostiju Bogdan Planić, da bi u naredna tri minuta Voždovac stigao do osetne prednosti, golovima Nikolića i Krasića, za 2:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, nadu Novosađanima vratio je Nikola Trujić svojim pogotkom u 75. minutu, ali je sve dileme otklonio Đuro Zec, deset minuta kasnije, da bi domaći u nadoknadi vremena golom Dražića stigli do još ubedljivijeg trijumfa - 4:1.

Ovom pobedom Voždovac je značajno uvećao svoje šanse za plasman u plej-of.

U isto vreme u Čačku, Rad je kao gost savladao ekipu Borca rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Rodić u 35. minutu utakmice.

Istim rezultatom, ali na svom terenu, Radnik je u Surdulici savladao ekipu Bačke i konačno prekinuo seriju poraza u Superligi.