Živkovićev evrogol za uspešan "izlet" u Austriji!

• 01. jul 2014.

• 20:47

Evrogolom Andrije Živkovića na početku drugog poluvremena fudbaleri Partizana savladali su austrijski Šturm iz Graca u prvoj pripremnoj utakmici u drugoj fazi priprema.

Živkovićev evrogol za uspešan
Vicešampion Srbije rešio je u svoju korist prvi kontrolni meč igran u sklopu drugog dela priprema za novu sezonu.

Fudbaleri Partizana savladali su u Austriji Šturm iz Graca rezultatom 1:0 (1:0) a pobedonosno pogodak za crno-bele postigao je Andrija Živković u 50. minutu susreta.

Marko Nikolić izveo je kombinovani sastav na startu utakmice a interesantno je da su beogradski crno-beli nastupili u markerima jer je i Šturm na današnji meč došao u crno-beloj kombinaciji.

Do sredine prvog dela meča većih prilika nije bilo pa je tek Škuletićev udarac iz 40. minuta bio vredan pomena. Minut kasnije sledi i odlična akcija izabranika Marka Nikolića u režiji Petra Škuletića i Petra Grbića. Potonji je akciju završio lob udarcem koji završava na stativi pa se na odmor odlazi bez pogodaka.

Na početku drugog poluvremena promena u ekipi Partizana nije bilo ali je zato gol usledio vrlo brzo.

Nakon kornera koji su crno-beli sa markerima izveli u 50. minutu lopta je došla do Andrije Živkovića koji je sa dvadesetak metara raspalio i postigao Evrogol za vođstvo, a ispostavilo se, i pobedu Partizana.

Posle sat vremena igre Nikolić poseže za izmenama a novo uzbuđenje pred golom Šturma viđeno je u 76. minutu kada Lazović lob udarcem ne uspeva da pogodi mrežu.

Do završetka susreta Partizan je ostao bolji tim i sigurno da je današnja pobeda bila više nego zaslužena uprkos činjenici da je ostvarena minimalnim rezultatom.