Zemunci pretili, Partizan poveo!

nedelja 12.08.2018.
17:29

Domaćin u dva navrata opasno ugrozio gol Stojkovića, ali potom crno-beli dolaze do vođstva individualnom akcijom Danila Pantića.

Beta/Branislav Božić/Ds

Iako se igra tek četvrto kolo Superlige, Partizan je potrošio kredite kada su kiksevi u pitanju, jer već ima pet bodova manje od vodeće Crvene zvezde.

To je dodatni pritisak danas za crno-bele, kao i činjenica da se današnji duel sa Zemunom igra između dva duela sa danskim Nordsjelandom u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Partizan je danas nastupio u izmenjenom sastavu, nema u startnoj postavi Valijentea, Rikarda Gomeša, Nemanje G Miletića, Jankovića, Zdjelara, ali je od početka imao terensku inicijativu.

Zemunci su svoje prilike tražili iz brzih kontri ili polukontri, Miljan Vukadinović je u 10. minutu imao odličan pokušaj iskosa sa leve strane, ali Stojković je još bolje reagovao i izbio loptu u korner.

Minut kasnije još jedan opasan pokušaj Vukadinovića, ovog puta iskosa sa desne strane, ali lopta je prohujala iznad prečke.

Crno-beli nisu uspevali da stvore neku ozbiljniju priliku za gol, sve do 20. minuta, kada je Danilo Pantić prihvatio loptu na levoj strani, prišao do ivice kaznenog prostora, a onda pogodio donji desni ugao gola golmana Miloševića - 0:1.