Zemun teška meta, Zvezda slavi Boaćija

nedelja 29.10.2017.
14:53

Vicešampion Srbije osvojio je važne bodove na gostovanju u Gornjoj Varoši zahvaljujući pogotku koji je Ričmond Boaći postigao u završnici meča sa Zemunom.

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde kompletirali su prvu fazu ligaškog dela domaćeg prvenstva trijumfom u Zemunu, zahvaljujući pogotku koji je najbolji strani golgeter u klupskoj istoriji postigao u završnici utakmice.

Crveno-beli su slavili rezultatom 1:0 (0:0) golom Ričmonda Boaćija koji je reprezentativac Gane postigao u 81. minutu susreta.

Zemun: Šaranov - Milutinović (od 46' Bubanja (od 80' Beljić)), Trajković, Cvetković, Vučić - Luković, Kiso - Lasickas, Mladenović, Dimić - Lečić (od 88' Vuković);

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Babić, Frimpong, Anđelković (od 57' Rodić) - Donald, Krstičić (od 75' Milijaš), Kanga, Srnić (od 57' Radonjić) - Pešić, Boaći;

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević bio je prinuđen da napravi nekoliko rokada u startnoj postavi za današnji meč što se osetilo u igri gostujućeg tima.

Bez nekoliko standardnih prvotimaca Zvezda se mučila sa Zemunom u prvom poluvremenu, premda se domaćima mora odati priznanje da su u prvih 45 minuta odlično stajali na terenu pa napadači Milojevićevog tima praktično nisu uspeli da ugroze Šaranova.

Najbolje prilike u prvom poluvremenu Zvezda je imala posle udaraca sa distance, ali je Bojan Šaranov bio na visini zadatka posle pokušaja Pešića, Kange i Donalda.

Drugo poluvreme proteklo je u potpunoj inicijativi gostujućeg tima. Zvezda je u nastavku konstantno pretila domaćinu i plela mrežu oko protivničkog gola ali je Zemun uz dosta muke i zahvalujući raspoloženom Šaranovu uspeo da odoli sve do 81. minuta.

Tandem Pešić - Boaći izveo je akciju devet minuta pre isteka devedesetog, a reprezentativac Gane je tridesetim golom u crveno-belom dresu doneo sva tri boda gostima iz Ljutice Bogdana.

Sledeću utakmicu u šampionatu Srbije fudbaleri Crvene zvezde odigraće protiv Radničkog u Nišu 5. novembra, a pre toga ih očekuje gostovanje Arsenalu u 4. kolu Ligi Evrope.