Zbog ovih šansi će žaliti "Grobari"!

subota 25.04.2015.
20:57

Fudbaleri Partizana osvojili su bod na gostovanju "večitom rivalu" ali će navijači sigurno žaliti zbog prilika koje su za 97. minuta igre propustili Stefan Babović, Darko Brašanac i Gregor Balažic.

Beta/BranislavBožić/Ds

Vicešampion Srbije nalazi se na dobrom putu da vrati titulu u Humsku pošto je u 148. "večitom derbiju" ostao neporažen na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda i Partizan remizirali su bez golova u derbi susretu 24. kola Jelen Superlige a navijači gostujućeg tima imaju više razloga za žal iako bod osvojen na "Marakani" više odgovara crno-belima.

Za 97 minuta igre Partizan je bio bolji rival ali je dominaciju mogao da materijalizuje u svega tri navrata. Najbolje prilike da "Parni Valjak" odvedu do pobede propustili su Stefan Babović u prvom, odnosno Darko Brašanac u drugom delu utakmice.

Iskusni vezista crno-belih ostao je u 23. minutu usamljen kao duha na ivici peterca Crvene zvezde ali je loptu poslao pored desne stative.

Drugu odličnu priliku propustio je Darko Brašanac u 61. minutu posle kontranapada Petra Grbića i dodavanja Andrije Živkovića.

Slovenački internacionalac Gregor Balažic lako je mogao do gola na debiju u "večitim derbijima" ali je njegov udarac u 62. minutu sa linije izbacio debitant Miloš Cvetković.