Zabrinjavajuće poluvreme Partizana!

utorak 06.02.2018.
15:21

Neočekivano loše izdanje Partizana u prvom poluvremenu meča sa letonskom Liepajom, bez obzira što crno-beli igraju u ''kombinovanom'' sastavu.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Obično se kaže da rezultati na pripremama nisu toliko bitni, ali ovo je već sama završnica priprema i igra koju je Partizan pokazao danas u prvom poluvremenu meča sa Liepajom razlog su za zabrinutost trenera Đukića.

Posle prvih 45 minuta, Letonci vode sa 1:0, iako su imali svojevrsno ''putešestvije'' do terena na kojem se igra ovaj meč, s obzirom da su - ''zalutali'', pa je početak utakmice kasnio više od pola sata.

Partizan jeste imao inicijativu, ali to nije materijalizovao.

Posle akcije Sume po levoj strani, pokušao je Vakulko u 13. minutu sa suprotne strane, ali se protivnički golman ispružio i lepom paradom sačuvao svoju mrežu. Bila je to prva prilika za crno-bele.

Četiri minuta kasnije prva opasnost pred golom Partizana, Letonci su probili po levoj strani, ali na kraju interveniše golman Partozana Marko Jovičić.

Novi pokušaj crno-belih viđen je u 25. minutu, kada je Jevtović pokušao sa preko 25 metara, ali je lopta završila iznad prečke.

Minut kasnije najbolja akcija Partizana, Radin je povukao kroz sredinu, uposlio Ožegovića na ivici kaznenog prostora, a ovaj šutirao preko gola.

Ali, onda je usledio period mootonije, pa i nekih paničnih reakcija crno-belih na svojoj polovini, da je komentator ove utakmice Željko Pantić u tim trenucima konstatovao:

''Kao da igramo sa Realom, a ne Liepajom...''

Lepa akcija crno-belih i u 32. minutu, Vakulko je centrirao sa desne strane, Ožegović pokušao makazicama, ali je loše to izveo.

A onda šok u 39. minutu. Mladi defanzivac Svetozar Marković loše je izbio loptu iz svog kaznenog prostora, ona je došla do protivničkog igrača koji šutira volej-udarcem i šalje loptu pod prečku nemoćnog Jovičića.