12:23

Arena uspela da obezbedi ogroman broj kamera za veliki derbi.

Beta/Branislav Božić/Ds

"Večiti derbi" je danas na programu, 160. po redu, Crvena zvezda na svom terenu dočekuje Partizan i nema sumnje da nas očekuje dosta uzbuđenja.

Ono što ovoga puta sigurno nećemo slušati jesu raspravke o tome da li je lopta prešla gol liniju ili ne, kao što je to bio slučaj u 158. večitom derbiju kada je Ričmond Boaći prema mišljenju sudije postigao gol za 1:1.

Tada su angažovane arhitekte, inženjeri, matematičari i fizičari kako bi razrešili problem koji je svima ostao nerazrešen i tako će ostati dokle je sveta i veka.

Arena sport je ovoga puta odlučila da spreči potencijalne probleme, meč će se snimati sa 20 kamera, a program na toj televiziji počinje sat i po vremena pre utakmice.

5 Komentara

Pixi GOOL iz kornera
Thursday, 25.04.2019
15:14

Zna li neko kad je poslednji put u derbiju sviran penal za Zvezdu na Marakani.

13:45

Ma da postavite i 100 kamera crno-bijeli ce uvek naci razlog da kukaju i placu.

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
12:43

Sećamo se utakmice zvezda 2:1 Banatski Dvor kada sudija na 1:1 u 98.minutu sudi penal za zvezdu iako lopta pogađa u leđa igrača Banatskog Dvora. Kamera iza gola bi tada u potpunosti rešila dilemu čak i za one koji su bili u dilemi da li je bio penal, međutim nekim čudom nestao deo snimka iz tog 98.minuta. Tako je zvezda izbacila Banatski Dvor iz kupa, a sudija prošao nekažnjen, sve u vreme Toleta. Takođe i u nekim drugim sferama kamere rade odnosno imaju ili nemaju snimak u zavisnosti od onoga ko ih kontroliše. Mogli da stave 1000 kamera isto bi bilo, ljudi kontrolišu sve i sve zavisi od ljudske želje. Live stream istovremeno preko 20 kamera na 20 različitih internet adresa gde ne može da se obriše snimak ili deo snimka bez odobrenje obeju strana je već nešto, a do tada ovih 20 kamera služi samo za zamajavanje onih koji veruju u zvezdino poštenje.