Za kraj, 'sever' protiv 'juga'!

ponedeljak 20.05.2019.
11:32

Tačka na fudbalsku sezonu u domaćem prvenstvu biće stavljena nakon baraža za popunu Super lige.

Sportske.net

Juče je u Super ligi odigrano poslednje kolo nakon čega smo saznali koje dve ekipe napuštaju takmičenje, kao i ko će kroz baraž mečeve pokušati da se spasi ispadanja.

Dinamo iz Vranja dobio je dodatnih 180 minuta da dokaže da zaslužuje mesto u Super ligi, a za rivala će imati ekipu Inđije koja je sezonu u Prvoj ligi završila na trećem mestu.

"Zeleno-beli" su dokazali da su zaslužili treće mesto u Prvoj ligi kroz baraž mečeve sa Zlatiborom i Radničkim 1923 iz Kragujevca, tako da će u dvomeču sa Dinamom tražiti plasman u Super ligu.

U baražu za popunu Super lige igraju se dva meča, prvi na terenu ekipe iz Prve lige Srbije, drugi na stadionu tima koji se bori za opstanak u eliti.

Prva utakmica između Inđije i Dinama zakazana je za 22. maj, a revanš je 26. maja u Vranju.

U prethodnoj sezoni Dinamo je na startu Prve lige Srbije savladao Inđiju sa 2:0 na domaćem terenu, a u drugom delu sezone ekipa iz Srema slavila je rezultatom 2:1.

Uputstvo za odigravanje utakmica doigravanja predviđa da se nakon 180 minuta igre ide u produžetke ukoliko ne bude bilo pobednika. Pravilo gola u gostima važi, a penali se izvode ako ni nakon produžetaka ne bude poznat pobednik.