Vošino brukanje u Subotici

• Autor: Boris Jovanović

• 21. april 2012.

• 17:58

Spartak deklasirao Vojvodinu, na kraju 5:1, pa sada Novosađani strepe i za evropsko leto. Fenomenalna partija Puškarića, po dva gola i asistencije.

Loše vreme oteralo je navijače, tek oko 1000 ljudi je gledalo vojvođanski derbi. Prvu šansu je imao Stevanović nakon prodora Kataija, Voša je imala više od igre u prvih desetak minuta.

A onda potop Novosađana. Tandem  Puškarić - Nosković je bio koban u 11. minutu, matiran je Supić, a pet minuta kasnije je Stevanović probio po boku, Puškarić je duplirao prednost "Golubova".

Pravi nokaut gosti su doživeli u 37. minutu, Puškarić je ovoga puta sve sam završio i lepim udarcem doveo Spartak do ogromne prednosti.

U drugom poluvremenu malo su se prenuli gosti, a posle greške golmana mlade reprezentacije Aleksića, lopta se od Bojovića odbila u mrežu.

Ipak, Marko Adamović desetak minuta kraja povećao na 4:1, da bi Despotović iskoristio asistenciju fenomenalnog Puškarića za konačnih 5:1 i pravu katastrofu gostiju.