“Vošina deca” lako sa Radničkim

• Autor: Miloš Marković

• 29. januar 2012.

• 14:49

Loši vremenski uslovi nisu sprečili omladince Vojvodine da lako savladaju goste iz Sremske Mitrovice rezultatom 6:1.

Za „crveno-bele“ su, osim standardne postave iz protekle polusezone, nastupili još i Đorđe Šušnjar, Vladimir Silađi i momak iz Švajcarske Mitar Matović koji je na probi.

Slično kao i njihove starije kolege na jučerašnjoj utakmici, mladi fudbaleri Vojvodine u prvih 45 minuta postigli su samo jedan gol, da bi u nastavku prosto „izrešetali“ mrežu Mitrovčana.

Nakon nekoliko propuštenih šansi Kordića i Šušnjara, Vojvodina sredinom prvog poluvremena dolazi u vođstvo. Nebojša Kosović se u kaznenom prostoru poigrao sa svojim čuvarom kome nije preostalo ništa drugo nego da ga zaustavi na nepropisan način. Siguran sa 11 metara bio je Đorđe Šušnjar.

U nastavku utakmice dečaci trenera Kosanovića prosto su se poigravali sa svojim protivnicima. Brzim izmenama pasova i prodorima po bokovima, lako su dolazili do šansi. Posebno raspoloženi bili su dvostruki strelci Slaven Baškalo i Milan Spremo kao i standardno požrtvovani i uporni Šaleta Kordić.

Svi golovi pali su kao rezultat školski odigranih akcija posle kojih je realizatorima preostao lakši deo posla, ubacivanje lopte u mrežu.

Gosti su svoj jedini gol postigli posle dobro izvedenog kontranapada. Derajić je nakon dobijene dubinske lopte po sredini, izašao sam pred istrčalog Čavića i savladao ga lob udarcem.