Vošin finiš slomio Ruse

• 30. jun 2012.

• 21:28

Fudbaleri Vojvodine danas su imali drugu proveru od početka letnjih priprema. Protivnik je bio ruski drugoligaš Fakel, koji je dugo imao vođstvo, ali je u finišu usledio preokret u režiji Oumarua i Novakovića.

Posle iznenađujućih 0:0 sa Omladincem iz Novih Banovaca, Novosađani su i danas imali problema u realizaciji, ali su na kraju ipak pronašli put do mreže i došli do pobede nad ruskim Fakelom rezultatom 2:1.

Vojvodina je bila znatno bolji rival, ređale su se šanse pred golom gostiju, ali su Rusi poveli u 32. minutu golom Klopkova iz slobodnog udarca.

Drugo poluvreme je doneo potpunu dominaciju Novosađana, Oumaru je u 62. minutu pogodio prečku, deset minuta kasnije Novaković nije iskoristio jedanaesterac, ali ''led je probijen'' u 75. minutu.

Akcija Bilbije i Škuletića, lopta na kraju dolazi do Oumarua, koji je šalje u mrežu - 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi do samog finiša. Najpre su gosti imali sjajnu priliku kada je odlično intervenisao rezervni golman Žakula, a odmah zatim Oumaru je asistirao Novakoviću, koji u 90. minutu donosi pobedu ''Lalama'' - 2:1.

Vojvodina: Supić, Vulićević, Pavlović, Trajković, Đurić, Rustemović, Moreira, Mitošević, Stevanović, Deletić, Bojović.

Igrali su još: Žakula, Smiljanić, Nastić, Karan, Milović, Novaković, Ivanić, Bilbija, Šušnjar, Škuletić, Oumaru, Mijušković.