• 12. jul 2012.

• 20:07

Iako je pre sedam dana izgledalo da se fudbalerima Vojvodine ''smeši'' put u Letoniju, litvanska Suduva je večeras uspela da se revanšira Letoncima i izbori duel sa Novosađanima u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Prvi ovosezonski rival fudbalerima Vojvodine (nadajmo se ne i jedini) u kvalifikacijama za Ligu Evrope biće litvanska Suduva.

Litvanski predstavnik je pre sedam dana na svom terenu izgubio od letonske Daugave (0:1), ali je večeras uspeo da slavi u gostima rezultatom 3:2 i tako ipak opravda ulogu blagog favorita u ovom dvomeču.

Golovima Šoblinskasa i ladezme, ekipa Suduve je još u prvom poluvremenu došla do rezultata koji je vodi u narednu rundu.

Međutim, ni Letonci se nisu predavali! Zahvaljujući golovima Nigerijca Stelija Ibe u 52. i 54. minutu situacija se za tili čas potpuno promenila, rezultat je bio 2:2, koji je vodio daugavu na megdan Vojvodini.

Da tako ipak ne bude pobrinuo se Brazilac Ladezma, svojim drugim golom u 84. minutu meča, postavivši konačnih 3:2 za Suduvu i plasman u drugo kolo kvalifikacija za LE.