Vojvodina ne odustaje od trke sa Partizanom, Vukadinović junak nove pobede!

četvrtak 17.12.2020.
16:56

Četvrta pobeda u nizu, za sjajan završetak jesenje polusezone.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

U utakmici poslednjeg kola prvog dela Linglong Superlige Srbije, Vojvodina je na ''Karađorđu'' savladala gradskog rivala, ekipu Proletera rezultatom 2:0 i tako se ponovo vratila na samo dva boda zaostatka u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Ovo je četvrta uzastopna pobeda Vojvodine u finišu šampionata, plus jedna u Kupu, a za večerašnju je najzaslužniji Miljan Vukadinović, koji je bio dvostruki strelac za Vojvodinu.

Prvi gol je postigao u 53. minutu, kada mu je Aranđel Stojković poslao dugu loptu u kazneni prostor rivala, a Vukadinović je odlično reagovao u završnici akcije - 1:0.

Dvadeset minuta kasnije, Vukadinovioć je još jednom zatresao mrežu, posle centaršuta Stefana Đorđevića sa leve strane, ali taj gol nije priznat jer je sudija signalizirao igranje rukom Vukadinovića prilikom prijema lopte.

Ipak, što tada nije uspeo, učinio je u samom finišu meča, kada je Gemović bio u ulozi asistenta sa leve strane, a Vukadinović je iz neposredne blizine sproveo loptu u mrežu - 2:0.